PoznańWycieczka do Poznania – czyli lekcja biologii w terenie.

25 maja 2017 roku uczniowie klas drugich wyjechali do Poznania na zajęcia biologiczno - przyrodnicze. W programie wycieczki obowiązkowe było zwiedzanie Palmiarni, która jest największą w kraju i jedną z największych w Europie ekspozycją egzotycznych roślin i ryb. W pawilonach o łącznej powierzchni 4900 metrów kwadratowych odbyliśmy podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogacały dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Widzieliśmy ogromne kaktusy, długie liany, storczyki i wiele innych egzotycznych drzew, krzewów i kwiatów.

Czytaj więcej: Wycieczka do zoo

18672936 1436724039713841 987445497610327989 oStrzelanie klas mundurowych

 

        W dniu 24.05.2017r. odbyło się drugie w tym roku szkolnym strzelanie z KBKS. Udział brali uczniowie klasy policyjnej, straży granicznej i wojskowej ZSP Tychowo. Strzelanie odbyło się na strzelnicy otwartej w Białogardzie. Każdy uczeń miał do oddania 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z odległości 50m. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 100.                   Najlepsze wyniki podczas strzelania uzyskali: Piasecka Dagmara – 85 pkt., Sienkiewicz Fabian – 82pkt. i Malinowski Szymon – 82pkt.

smak zwycięstwaSPRAWNI JAK … uczniowie naszej szkoły !!!
        
W dniach 18,19 maja 2017 r. w Koszalinie i Bobolicach odbyły się jubileuszowe – 40 zawody sportowo obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 14 drużyn chłopców i 12 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie oraz Ligą Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Łyjak; Oliwia Cichecka; Dagmara Piasecka – zespół dziewcząt oraz Paweł Todorowski; Patryk Hołubek; Kamil Bodnar – drużyna chłopców pod opieką Daniela Wacha. Link do artykułu ze stony CSSP w Koszalinie TUTAJ.

Czytaj więcej: Sprawni 2017

zebranie

 

Zapraszamy Rodziców na zebranie,

które odbędzie się
w środę
  25 października br.
o godz 16.30.
Po zebraniu, około godziny 18.00 w gab. nr 20 odbędzie się zebranie Trójek klasowych
                                 z Dyrektorem szkoły.

1 majW dniach 10-16 maja br. odbyły się dni otwarte. Liczne grono gimnazjalistów z kilku powiatów Pomorza Środkowego mogło z bliska przyjrzeć się warunkom, które na nich czekają w ramach nauki w klasie policyjnej, wojskowej i klasie straży granicznej. Młodzież miała okazję zobaczyć efekty kształcenia w szkole na przykładzie grup wykonujących pokazy taktyki wojskowej i sportów obronnych. Prawie wszyscy korzystali również z okazji sprawdzenia swojego celnego oka, strzelając z broni pneumatycznej lub replik broni automatycznej na kulki plastikowe (tak zwane ASG).
         Nowością przygotowaną przez ZSP Tychowo w bieżącym roku jest oferta szkolenia z obsługi dronów. W szkole do tego celu wykorzystuje się 3 drony, będące własnością szkoły. O znaczeniu i roli w przyszłym funkcjonowaniu służb mundurowych, można było dowiedzieć się od przedstawicieli służb mundurowych z instytucji, z którymi szkoła współpracuje. Policjant i żołnierz służyli również informacjami na temat pracy nie tylko w swoich formacjach. Mówili o zasadach rekrutacji i warunkach pracy w służbach mundurowych.
Wśród licznych atrakcji przewidzianych dla uczniów klas mundurowych w Tychowie, duże zainteresowanie gimnazjalistów wzbudzały obozy przetrwania, na których liczne grono instruktorów zapewnia uczniom mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wspomnień. Wrażenie na gimnazjalistach robiła również perspektywa zajęć w jednostce wojskowej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej oraz praktyki policyjne. Ciekawość wzbudzała również wizja obserwacji działań na poligonie wojskowym lub lotnisku wojskowym.
Dla wielu gimnazjalistów wizyta w Tychowie potwierdziła słuszność wyboru nauki w tutejszej szkole, zwłaszcza że mają do dyspozycji wyremontowany internat z całodobową opieką i pełnym wyżywieniem za kwotę około 250 złotych miesięcznie.

Strona 9 z 37

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

986277
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
216
13237
986277

Twój IP: 54.221.93.187

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine