DSC05615URAZ jest NASZ !!!
Uczniowie klas mundurowych w dniach 8-10 czerwca 2017 roku uczestniczyli w zajęciach survivalowych, czyli w tradycyjnym już w naszej Szkole Obozie przetrwania.
Ten obóz to zajęcia na terenach leśnych, bagiennych i pełnych ciekawych zadań sportowo – survivalowych. Pierwszy dzień rozpoczął się marszem z bagażem do obozowiska nad Jeziorem Drawskim na półwyspie Uraz. Po dotarciu do celu uczniowie zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli rywalizację o miano najlepszej drużyny tegorocznego obozu. Drużyny przygotowały obozowisko, ognisko i całą stertę drewna. Ich zadaniem było wykonanie wielu zadań tego popołudnia, gdyż pokonywali tor przeszkód ze strzelaniem, czołganiem w błocie, zabawą w Paint Ball, czy wspinaniem się po moście linowym. Następny dzień to pobudka o 5:00 i bieg drużynowy na czas wokół jeziora. Po południu drużyny rozpoczęły rajd, w którym pod czujnym okiem instruktorów wykonywały zadania na poszczególnych punktach. Drużyny strzelały z łuku, maszerowały na azymut, posługiwały się alfabetem morsa, pokonywały tor przeszkód w wodzie i mosty linowe. Zwieńczeniem tych zmagań była uzdrowiskowa kąpiel bagienna. Na zmęczonych, ale radosnych uczniów czekała ciepła grochówka autorstwa wychowawców. Tego dnia wielu pokonało swoje lęki i wygrało z słabościami, inni wzmocnili silę mięśni i hart ducha! Obozowe wieczory to spotkania wokół ogniska, pieczenie kiełbaski, rozmowy i radości przy dźwiękach gitary i śpiewu. Tegoroczny obóz przetrwania przeszedł już do historii, a z pewności był pełen radości, zabawy i zdrowej rywalizacji. Więcej zdjęć z obozu TUTAJ

Małgorzata Czarnata  kopiaMałgorzata Czarnata z minimum
na Mistrzostwa Świata juniorów młodszych w Kenii

          Małgorzata Czarnata reprezentująca Uczniowski Ludowy Klub Sportowy działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, już po raz czwarty w tym sezonie, poprawiła swój rekord życiowy. W dniu 11 czerwca 2017r. w Koszalinie posłała oszczep o wadze 500g na odległość 51,87m. Jest to wynik o 87 cm lepszy niż minimum wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki jako kwalifikujące do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata juniorów młodszych, które w terminie 12-16 lipca br. odbędą się w stolicy Kenii Nairobi. Światowa Federacja Lekkoatletyczna jako minimum uprawniające do startu w rzucie oszczepem ustaliła wynik powyżej 49m.
      
Odległość osiągnięta przez Małgosię Czarnatę, to jednocześnie najlepszy wynik jaki kiedykolwiek polska zawodniczka do lat 16, uzyskała na zawodach sportowych w rzucie oszczepem.
                Lipiec zapowiada się dla Tychowianki bardzo pracowicie, ponieważ po powrocie z Mistrzostw Świata czeka ją wylot na Węgry, gdzie w miejscowości Gyor w terminie 22-30 lipca odbędzie się Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Na tych zawodach Małgosia Czarnata będzie rywalizować z najlepszymi w Europie oszczepniczkami do lat 16. 
              Osiągnięcie tychowskiej oszczepniczki, jak zapewnia jej trener Józef Grabarczyk, nie jest szczytem jej możliwości i powinno być w tym sezonie jeszcze poprawione.

nagrywanie dron policja      "Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom"

        7 czerwca 2017r. w Białogardzie uczniowie naszej szkoły, pod opieką Rafała Głowińskiego, brali udział w akcji profilaktycznej, skierowanej do młodzieży, pt.,,Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom”. Przedsięwzięcie po raz kolejny zorganizował Zespół Doradczy ds. Przeciwdziałania Narkomanii, funkcjonujący przy Burmistrzu Białogardu. Cała akcja została uwieczniona na zdjęciach oraz filmach, nagrywanych przez uczniów ZSP Tychowo naszym szkolnym dronem. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.

Dzień Dziecka 2017Dzień Dziecka na sportowo
      Tradycją w ZSP Tychowo stało się obchodzenie Dnia Dziecka na sportowo. Od wielu lat zapraszamy do siebie młodzież z powiatu białogardzkiego. Zawody mają charakter integracyjny i są dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie rywalizują o medale w poszczególnych konkurencjach i puchary dla najlepszych klas. W trakcie można posilić się grochówką, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymują słodkie upominki. Mimo że osiągnięte rezultaty sportowe mają charakter drugorzędny, to można się z nimi zapoznać pod adresem
Wyniki końcowe. Natomiast zdjęcia z zawodów można obejrzeć pod adresem GALERIA.

2 dni w wojskuSzkolenie klas wojskowych
w CS SP w Koszalinie

          Uczniowie ZSP Tychowo uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu wojskowym w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy CS SP w Koszalinie oraz naszą szkołą. Szkoleniem objęci zostali uczniowie klas wojskowych. Program szkolenia obejmował: udział w obchodach Dnia Weterana, musztrę indywidualną i zespołową, naukę ścielenia łóżek, rozkładanie i składanie kbk AKMS 7,62 mm oraz pistoletu wojskowego P-83, zajęcia na torze w Ośrodku Sprawności Fizycznej, zapoznanie ze sprzętem obrony przeciwlotniczej (OSA, KUB, ZU-23-2) oraz zapoznanie z codzienną służbą wojskową. Podczas pobytu nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w zajęciach.

Strona 9 z 39

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1041461
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
1867
18101
1041461

Twój IP: 54.159.30.26

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine