biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy Galeria R.G.

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy Galeria R.G.

biegacz Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy Galeria R.G.

Sprawni 2018Sprawni jak żołnierze
       
W dniach 12,13 kwietnia 2018 r. w Manowie i Koszalinie odbyły się 41 zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach uczestniczyło 16 drużyn chłopców i 14 zespołów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Zawody zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Grzybowska (kl. I LOp), Daria Szymanowska (kl. I LOp), Natalia Łabaj (kl. III LOw) oraz Kamil Bodnar (kl. III LOw), Patryk Hołubek (kl. III LOp) i Jakub Świerć (kl. II LOw). Opiekunem obu zespołów był Dariusz Siwek.
      Zawody składały się z pięciu konkurencji: rzut granatem, strzelanie, pierwsza pomoc, bieg na orientację oraz tor sprawnościowy. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w zawodach ogólnopolskich. Natomiast drużyna chłopców po bardzo zaciętej rywalizacji zdobyła II miejsce.
        
Nasi uczniowie zajęli również czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Magdalena Grzybowska zdobyła - I miejsce, Daria Szymanowska II miejsce, a wśród chłopców Jakub Świerć zajął- III miejsce.
          W tym roku była również nagradzana konkurencja drużynowa z pierwszej pomocy i tu również nasze dziewczęta zajęły- I miejsce.
Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy tym razem w zawodach ogólnopolskich.

drużynowe  kopiaDrużynowa wygrana
       Nasza Szkoła organizowała w dniu 12 kwietnia Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie, na tradycyjnych trasach przy szkolnym parku, rywalizowało ponad 200 uczniów ze szkół powiatu białogardzkiego. Najmłodsi biegacze to uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi to dwudziestolatkowie ze szkoły średniej. Najlepsze szkoły otrzymały dyplomy i puchary. Wręczano również medale najszybszym biegaczom w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej.
          W zawodach tradycyjnie świetnie spisały się dziewczęta z ZSP Tychowo. Paulina Rzepnikowska (kl.I LOw) przybiegła na metę jako pierwsza, wyprzedzając drugą Małgorzatę Maślak (kl. I LOp). W reprezentacji naszej szkoły biegły również Alicja Pstrowska (kl. I LOp) oraz Weronika Morawska (kl. II LOp). Dziewczęta będą reprezentować powiat białogardzki w finałach wojewódzkich. Na zdjęciu: podczas dekoracji w zielonych koszulkach od lewej Małgosia, Paulina, Weronika i Alicja. Poniżej można zapoznać się z kompletem wyników. Link do zdjęć z zawodów.

191px-Prof. Maria Radomska2006Z przykrością pragniemy poinformować Społeczność Szkolną
o śmierci córki Patrona Naszej Szkoły,
Pani Profesor Marii Radomskiej.
Pani Profesor zmarła we Wrocławiu 08.04.2018r.


         
Profesor Maria Radomska urodziła się 19 sierpnia 1927 w Nisku n/Sanem. Była znanym agrotechnikiem. W czasie II wojny światowej należała do Szarych Szeregów, od 1944 roku działała w Armii Krajowej. Była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim, jeńcem wojennym w Stalagach XI A i VI C – Karnym Obozie Jenieckim Kobiet-Żołnierzy AK w Oberlangen. Po wyzwoleniu przez 1 Dywizję Pancerną wstąpiła do 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Studia na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu i Politechniki we Wrocławiu (1947–51) ukończyła z tytułem magistra inżyniera nauk agrotechnicznych. Promowała 5 doktorów, w tym 2 (1978) jeszcze jako adiunkt oraz 3 (1980–82) jako docent. Uchwałą Rady Państwa z 11 lipca 1985 otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego, ceremonia wręczenia odbyła się 4 października 1985 w Belwederze. Recenzowała 7 prac doktorskich i 2 habilitacyjne. Promotor 61 prac magisterskich.
         Pani Profesor wniosła ogromny wkład do nauki polskiej. Została także odznaczona wieloma honorowymi odznaczeniami.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu na Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego
w drużynowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej
i Licealiady, które odbędą się w dniu 12 kwietnia 2018 r.
od godziny 11.00 na terenie ZSP Tychowo.
Program minutowy wraz z regulaminem do pobrania tutaj.

Strona 9 z 48

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1252216
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
251
10196
1252216

Twój IP: 54.144.82.216

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine