DSC06797  kopiaDRAGON 17

      W Polsce trwają manewry wojskowe z udziałem międzynarodowych sił NATO oraz krajów partnerskich. W dniu 21 września na największym w Europie poligonie w okolicach Drawska Pomorskiego odbyły się ćwiczenia obrony przed najeźdźcą zewnętrznym. Całość obserwowało liczne grono gości z wielu krajów. Zaproszono również młodzież z wybranych szkół. W gronie trzech szkół, które powitał Dowódca Jednostki znalazła się Nasza Szkoła. Całość była transmitowana przez kilka telewizji.
      Uczniowie mieli okazję podziwiać w boju z użyciem ostrej amunicji żołnierzy i sprzęt bojowy. W powietrzu prezentowały się samoloty myśliwsko-bombowe Su-22, które niszczyły cele naziemne.

Czytaj więcej: Dragon 17

DSC06681  kopiaW dniach 14 – 16 września 2017r. uczniowie klas II i III naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w „Obozie przetrwania” na Urazie nad Jeziorem Drawskim. Przed wyjazdem wszyscy obawiali się niskich temperatur i ulewnych deszczy a tu pogoda nas zaskoczyła i trzy dni obozu obfitowały w słońce i przyjemne temperatury.
Wszyscy Ci, którzy nie bali się zimna i wody przez trzy dni dzielnie i z zawziętością wykonywali polecenia i zadania przygotowane przez instruktorów survivailu.
Uczniowie podzieleni na grupy walczyli o zwycięski puchar dla najlepszej drużyny tegorocznego obozu. Pokonywali tor przeszkód na czas, strzelali z łuku, bawili się w paintball i maszerowali kilka kilometrów w trakcie rajdu wędrując przez las, bagno i brzegiem jeziora.
Wytrwali najodważniejsi, najsilniejsi i niepokonani.

SZTUM  kopiaDziewczyny zaszalały

       Rewelacyjnie zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w Memoriale Wojciecha Murawskiego w Sztumie. Były one jedynymi reprezentantkami województwa zachodniopomorskiego w tych zawodach i godnie zaprezentowały nasz region.
      W rzucie oszczepem o wadze 500g zwyciężyła Małgorzata Maślak (I LOp) z wynikiem 48,01m, wyprzedzając Kornelię Kalinowską (I LOw), która posłała oszczep na odległość 41,68m. W dobrze obsadzonym konkursie skoku w dal swój rekord sezonu (5,30m) wyrównała Dagmara Piasecka (II LOp). Osiągnięty wynik uplasował ją na drugim miejscu. Dziewczęta zdobyły puchary i po raz pierwszy w życiu nagrody finansowe.
      Wyniki osiągnięte przez uczennice ZSP Tychowo tym bardziej warte są podkreślenia, że zostały uzyskane w mocno niesprzyjających warunkach, przy temperaturze powietrza nie przekraczającej 12 stopni Celcjusza. Trzymamy kciuki, żeby w kolejnych startach dopisała pogoda i zawodniczki mogły zaprezentować w pełni swoją wysoką formę.  Na zdjęciu od lewej: Kornelia, Małgosia i Dagmara z trenerem Józefem Grabarczykiem.

zdjęcie rozpoczęcie roku szkolnego 2017 2018  kopiaInauguracja roku szkolnego


    
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie zainaugurowano nowy rok szkolny. Uczniowie kształcą się w ramach liceum ogólnokształcącego w klasach policyjnych, wojskowych i straży granicznej. Większość z nich zamieszkuje w internacie, który zapewnia całodobową opiekę wychowawców i pełne wyżywienie. Kadra pedagogiczna składa się z 26 nauczycieli oraz dodatkowo z funkcjonariuszy służb mundurowych wspierających szkolenie profilowe.
      Szkolna uroczystość była również okazją do wyróżnienia uczniów, którzy odnieśli sukces w konkursie "Policjanci w służbie historii".

policjanci w służbie historiiWYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW
Z KLASY POLICYJNEJ

Dwoje uczniów z klasy policyjnej – Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”. Konkurs zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji.
         
W konkursie uczestniczyło 66 szkół z całej Polski. Zadanie polegało na wyborze i prezentacji postaci oraz zasług policjanta z okresu II Rzeczypospolitej i II wojny światowej. Przed wakacjami odbył się cykl szkoleń i warsztatów dla uczniów biorących udział w konkursie. Następnie uczniowie wybrali osobę, którą zamierzali zaprezentować. Nasi uczniowie zdecydowali się przybliżyć postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta, który w czasie II wojny światowej aktywnie działał w szeregach AK. Końcowym, ale najważniejszym etapem konkursu było przygotowanie prezentacji i filmu, przeprowadzenie lekcji oraz zapisanie wszystkich działań na specjalnym portalu internetowym. Pod koniec wakacji komisja konkursowa wyłoniła 11 laureatów oraz wyróżniła 3 zespoły.
       
2 października 2017 r. wyróżnieni uczniowie udadzą się do Warszawy, gdzie odbiorą nagrody z rąk Prezesa IPN oraz Komendanta Głównego Policji. Program wizyty przewiduje również zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
Link do pracy konkursowej TUTAJ

 

Strona 8 z 41

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1102899
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
345
22717
1102899

Twój IP: 54.162.105.6

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine