biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy Galeria R.G.

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy Galeria R.G.

biegacz Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy Galeria R.G.

DSC03385ZAKWITŁY KASZTANY - MATURĘ CZAS ZACZĄĆ!

         Tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie rozpoczęli egzaminy maturalne, tradycyjnie przy kwitnących kasztanach. 4 maja odbywa się egzamin pisemny z języka polskiego. W dniu 7 maja uczniowie napiszą egzamin z matematyki. W kolejnych dniach wszyscy marzący o świadectwie dojrzałości, muszą przystąpić do ustnych egzaminów z języka polskiego i języka obcego. Dopełnieniem sesji egzaminacyjnej będzie napisanie matury z języka obcego i z co najmniej jednego wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Później już tylko nerwowe oczekiwanie do dnia 3 lipca, kiedy to okaże się jakie są efekty majowej pracy. Na zdjęciu tegoroczni absolwenci LO w Tychowie tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego.

Informacje i terminy związane z weekendem majowym w internacie ZSP w Tychowie

1. Uczniowie klas III po uzupełnieniu obiegówek i sprawdzeniu pokoju muszą zabrać swoje rzeczy. Rzeczy pozostawione w internacie zostaną spakowane i wyniesione do magazynu, gdzie będą  przechowywane do końca września 2018r.

2. UCZNIOWIE KLAS I ; II: W dniach 1-7 maja 2018 internat nieczynny. Przyjazd we wtorek 8 maja od godz.16.00

3. MATURZYŚCI: przyjazd w czwartek 3 maja od godz. 18.00, wyjazd w piątek 4 maja do godz. 14.00, przyjazd w niedzielę 6 maja od godz. 18.00

31393232 1768335976552644 4295955409061019648 oKoniec szkoły dla Maturzystów
   27 kwietnia uczniowie klas trzecich odebrali świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego. Uroczysty apel odbył się z udziałem znamienitych gości, wśród których byli:
Sekretarz Powiatu Białogardzkiego Zbigniew Raczewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie bryg. mgr inż. Jacek Szpuntowicz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kołobrzegu ppłk mgr inż. Janusz Łyżeń, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie ppłk Janusz Wiśniewski, Komendant Kursu Zespołu Służby Granicznej Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, mjr SG Tomasz Juszkiewicz, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie Oddział Zewnętrzny w Dobrowie kpt. Marek Dankowski, st. chor. Jarosław Marcisz z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie, Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Tychowo Renata Majkowska oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców ZSP Tychowo Pani Małgorzata Gaweł.
           Absolwenci klas wojskowej, policyjnej i straży granicznej zostali wyróżnieni stosownymi nagrodami i dyplomami za naukę oraz za wyróżniającą się postawę w różnych dziedzinach życia szkolnego. Najwyższą średnią ocen  5,39, uzyskała Alicja Grabarczyk z klasy policyjnej. W klasie wojskowej najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia LO osiągnęła Dominika Toporek. W trakcie uroczystości było wiele podziękowań i życzeń powodzenia na egzaminach maturalnych i w dalszych życiowych poczynaniach młodych ludzi.
Na zdjęciu absolwenci klasy policyjnej z wychowawczynią.

 

DSC 007373 rocznica MARSZU ŚMIERCI

       W sobotę 21 kwietnia 2018r. w Podborsku oraz Modrolesie miały miejsce uroczystości upamiętniające 73 rocznicę wyprowadzenia pilotów alianckich z obozu jenieckiego STALAG LUFT IV. Obóz ten był miejscem koncentracji blisko 10 tys. alianckich pilotów zestrzelonych w czasie walk nad Europą. Byli wśród nich również Polacy. Kiedy front wschodni zbliżał się do obozu, Niemcy podjęli decyzję o jego ewakuacji w głąb III Rzeszy. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne i ofiary w ludziach marsz żołnierzy w kierunku Hamburga nazwano „MARSZEM ŚMIERCI” .
         
W tegorocznych uroczystościach upamiętniających ten dramat wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych regionu, służb mundurowych, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy regionu. Obecne były również delegacje szkół. Po złożeniu wiązanek pod pomnikiem przy stacji kolejowej w Podborsku uczestnicy udali się drogą leśną – tą samą, którą pędzeni byli lotnicy 73 lata temu – pod pomnik poległych w Modrolesie. Tam, w obecności pocztów sztandarowych, orkiestry wojskowej oraz kompanii honorowej odbyły się główne uroczystości. Odczytano wspomnienia świadków, przedstawiono rys historyczny tamtych wydarzeń. Szczególnie podniosłym momentem uroczystości było odczytanie apelu poległych oraz salwa honorowa kompanii reprezentacyjnej.
           Po zakończeniu uroczystości na terenie byłego obozu, uczestnicy udali się na ciepły posiłek, zorganizowany przed byłą bazą wojsk radzieckich. Można było także zwiedzić MUZEUM ZIMNEJ WOJNY.

widok z okna hosteluWYMIANA MIĘDZYNARODOWA

      W dniach 9 – 13 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ZS w Karlinie odwiedzili skąpany w słońcu Kraków. Tam spotkali się z rówieśnikami z partnerskiej szkoły w szwedzkim Gnosjö. Program pobytu skupiał się na kilku głównych elementach: integracja i edukacja;  poznanie miejsc i zabytków ważnych dla historii Polski; Żydzi polscy – historia, obyczaje, zagłada.
          W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej. Gra polegała na odnalezieniu sześciu najważniejszych zabytków zlokalizowanych na starym mieście. Obiekty należało sfotografować, odszukać datę ich powstania oraz dowiedzieć się, czy obecnie pełnią swoje funkcję z przeszłości. Dziewięć polsko - szwedzkich zespołów - w tym drużyna opiekunów, miało godzinę na wykonanie zadania. Zabawa ta pozwoliła zintegrować wszystkich uczestników wycieczki.

Czytaj więcej: Wycieczka Kraków 2018r.

Strona 8 z 48

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1252211
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
246
10191
1252211

Twój IP: 54.144.82.216

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine