nagrywanie dron policja      "Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom"

        7 czerwca 2017r. w Białogardzie uczniowie naszej szkoły, pod opieką Rafała Głowińskiego, brali udział w akcji profilaktycznej, skierowanej do młodzieży, pt.,,Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom”. Przedsięwzięcie po raz kolejny zorganizował Zespół Doradczy ds. Przeciwdziałania Narkomanii, funkcjonujący przy Burmistrzu Białogardu. Cała akcja została uwieczniona na zdjęciach oraz filmach, nagrywanych przez uczniów ZSP Tychowo naszym szkolnym dronem. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.

Dzień Dziecka 2017Dzień Dziecka na sportowo
      Tradycją w ZSP Tychowo stało się obchodzenie Dnia Dziecka na sportowo. Od wielu lat zapraszamy do siebie młodzież z powiatu białogardzkiego. Zawody mają charakter integracyjny i są dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie rywalizują o medale w poszczególnych konkurencjach i puchary dla najlepszych klas. W trakcie można posilić się grochówką, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymują słodkie upominki. Mimo że osiągnięte rezultaty sportowe mają charakter drugorzędny, to można się z nimi zapoznać pod adresem
Wyniki końcowe. Natomiast zdjęcia z zawodów można obejrzeć pod adresem GALERIA.

2 dni w wojskuSzkolenie klas wojskowych
w CS SP w Koszalinie

          Uczniowie ZSP Tychowo uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu wojskowym w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy CS SP w Koszalinie oraz naszą szkołą. Szkoleniem objęci zostali uczniowie klas wojskowych. Program szkolenia obejmował: udział w obchodach Dnia Weterana, musztrę indywidualną i zespołową, naukę ścielenia łóżek, rozkładanie i składanie kbk AKMS 7,62 mm oraz pistoletu wojskowego P-83, zajęcia na torze w Ośrodku Sprawności Fizycznej, zapoznanie ze sprzętem obrony przeciwlotniczej (OSA, KUB, ZU-23-2) oraz zapoznanie z codzienną służbą wojskową. Podczas pobytu nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w zajęciach.

MisjaUczestnictwem w obchodach Dnia Weterana rozpoczęliśmy dwudniowy pobyt w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Warto wiedzieć, iż 29 maja - Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa - to polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku, obchodzone od 2012 roku. Połączone zostało z obchodami Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dzień Weterana jest wyrazem szacunku i uznania państwa i narodu dla ponad stutysięcznej rzeszy weteranów misji i operacji wojskowych, prowadzonych od sześćdziesięciu czterech lat na czterech kontynentach. Początki udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach zagranicznych sięgają roku 1953, kiedy to pierwsza ich grupa rozpoczęła służbę w Misji Polskiej w Korei. Od tego czasu polscy żołnierze uczestniczyli i uczestniczą w różnych, jakże odległych miejscach naszego globu.
Młodzież Naszej Szkoły, w dowód szacunku i uznania dla Weteranów, przygotowała występ artystyczny, który spotkał się z ciepłym przyjęciem.

11-112916 gWIZYTA W CENTRALNYM OŚRODKU SZKOLENIA STRAŻY GRANICZNEJ W KOSZALINIE

                 Piątek 26 maja 2017 r. był szczególnym dniem dla wszystkich osób związanych ze strażą graniczną. Na ten dzień przypadła 26 rocznica utworzenia formacji straży granicznej oraz 25 rocznica powstania Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody. Uhonorowano również byłych komendantów Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie oraz instytucje i osoby zasłużone dla współpracy z Jednostką. Komendant COSSG przedstawił krótki rys historyczny Jednostki oraz największe osiągnięcia i plany rozwoju na najbliższe lata. Obchody uświetnili swoją obecnością liczni goście i muzycy z orkiestry koszalińskiej szkoły muzycznej. Jako że od wielu lat współpracujemy z COSSG w Koszalinie, na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć delegacji z naszej szkoły. Na ręce Komendanta złożyliśmy gratulacje z okazji tak wspaniałego święta. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy współpracować z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Więcej zdjęć z uroczystości TUTAJ.

Strona 8 z 37

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

986300
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
239
13260
986300

Twój IP: 54.221.93.187

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine