BIEGACZE2017Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych Biegach Przełajowych - 2017r - wyniki

 

             1. Czasy na poszczególnych zmianach

             2. Kolejność na poszczególnych zmianach

             3. Komunikat końcowy

GALERIA

lekcja szwedzkiegoZ WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ ZE SZWECJI
        
W dniach od 3 do 7 października 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła partnerską szkołę w szwedzkim GNOSJO. Program wizyty był bardzo bogaty. Znalazł się czas na poważne zadania i na zabawę. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach fizyki, psychologii oraz języka szwedzkiego. Realizowali projekt dotyczący wspólnej przeszłości, tradycji oraz religii naszych krajów. Przygotowali quiz multimedialny, który wspólnie rozwiązywali w trakcie spotkania podsumowującego. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, co pozwoliło sprawdzić poziom swoich umiejętności w tej dziedzinie. Zadania realizowały grupy składające się z uczniów polskich i szwedzkich. Efekt prac zaprezentowano na wspólnym spotkaniu w auli szkoły.

Czytaj więcej: Wyjazd do Szwecji

przysięga październik 2017Przysięga w CS SP w Koszalinie
W piątek, 6 października 2017 roku w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa, którą na sztandar złożyło 177 żołnierzy służby przygotowawczej. Wśród żołnierzy składających przysięgę, była absolwentka naszej szkoły. Należy podkreślić, że wielu naszych absolwentów ukończyło szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej w CSSP w Koszalinie. W uroczystości już po raz kolejny, jako zaproszeni goście, wzięli udział uczniowie klas wojskowych ZSP Tychowo wraz z opiekunami. CSSP w Koszalinie jest jednostką, z którą nasza szkoła współpracuje od wielu lat. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z uroczystym ceremoniałem wojskowym, sprzętem jakim dysponuje jednostka oraz skosztować tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

LA białógardDominacja podtrzymana

       W dniu 5 października na stadionie miejskim w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowej lekkiej atletyce. W rywalizacji Licealiady kilkuletnią tradycją jest wygrana dziewcząt i chłopców z ZSP Tychowo. W roku bieżącym nie było odstępstwa od tej reguły i puchary za zwycięstwo pojechały do Tychowa.
         W bardzo niskiej temperaturze przy obfitych opadach deszczu uczennice i uczniowie z Tychowa wykazali się dużym hartem ducha, wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe lub uzyskując wyniki zbliżone do wcześniejszych najlepszych osiągnięć. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, należy szczególnie podkreślić wyniki uzyskane w skoku w dal (Dagmara Piasecka- 5,05m, Małgorzata Maślak z rekordem życiowym 4,53m oraz Alan Cabanek z „życiówką” 6,03m), wynik 13,50s na 100 metrów uzyskany przez Paulinę Rzepnikowską, osiągnięcie odległości 10,82m w pchnięciu kulą Wiktorii Macioszek oraz czas 55,11s uzyskany w biegu rozstawnym 4x100m przez Małgorzatę Maślak, Paulinę Rzepnikowską, Dagmarę Piasecką i Alicję Grabarczyk.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w LA 2017

1-91562GALA LAUREATÓW KONKURSU „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”
     
2 października 2017 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 37, odbyła się gala finałowa konkursu „Policjanci w służbie historii”. Konkurs odbył się dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali zdobytą wiedzę innym. Drużyna z naszej szkoły wybrała i zaprezentowała postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta zasłużonego w czasie pełnienia swoich obowiązków jak też w trakcie walki z okupantem w czasie II wojny światowej. W konkursie wzięło udział ponad 70 szkół z całej Polski, a w warsztatach przygotowujących do konkursu – ponad 1000 uczniów i nauczycieli. Swoje prace uczniowie przygotowywali w 2 lub 3 osobowych zespołach pod opieką nauczycieli. W skład drużyny naszej szkoły weszli uczniowie klasy III LO policyjnej: Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki. Opiekunem zespołu był nauczyciel historii – Daniel Wach. Podczas uroczystości dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe. W areszcie śledczym na Mokotowie więziono i torturowano ludzi, którzy mówili prawdę o katyńskim lesie, walczyli o niepodległą i niezależną Polskę. Wśród nich było także wielu przedwojennych policjantów. Po zakończonej gali uczniowie udali się do Muzeum Katyńskiego aby pogłębić swoją wiedzę na temat zbrodni dokonanych przez ZSRR między innymi na polskich policjantach. Ostatnim punktem wizyty w stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to zrobiło na uczniach bardzo duży wrażenie. Udział naszych uczniów w gali podsumowującej konkurs był możliwy dzięki pomocy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która zapewniła przejazd do Warszawy.

Strona 7 z 41

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1102902
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
348
22720
1102902

Twój IP: 54.162.105.6

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine