fotograficznagranicznalotniczapolicyjnapozarniczawojskowa

  • image
  • image
  • image

obóz przetrwania wrzesień 2018  kopiaObóz przetrwania 2018

  W dniach 13 – 15 września 2018 r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w tradycyjnym obozie przetrwania w Urazie nad Jeziorem Drawskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Survival Brothers. Celem obozów jest wyrabianie wśród uczniów karności, dyscypliny, hartu, wytrzymałości fizycznej i psychicznej oraz umiejętności współpracy w drużynie.
           Oprócz znanych z poprzednich obozów zajęć takich jak: paintball, strzelanie z łuku do celu, zjazd na linie nad jeziorem itp. pojawiły się nowe zadania: rajd z przeszkodami oraz budowa szałasu dla całej drużyny, w którym uczestnicy obozu mieli spędzić drugą noc. Podczas budowy szałasów uczestnicy nie tylko wykazali się wielką inwencją twórczą i praktycyzmem, ale przy okazji oczyścili nieco półwysep z chaszczy.
           Drugi wieczór przy ognisku upłynął pod hasłem „Mam talent”. Poszczególne drużyny miały zaimprowizować krótki program artystyczny. Furorę zrobił skecz o walce „Białego” z Ninją oraz drugi skecz o zdolnościach „Białego” do wyleczenia symulantów z każdej przypadłości za pomocą magicznego plastra.
        W opinii niektórych uczestników był to najlepszy obóz przetrwania, na jakim dotychczas byli. Organizatorom i instruktorom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Na zdjęciu: uczniowie tuż po próbie błotnej.

logo pl alternatywny"GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ"

          Taki tytuł nosi projekt edukacyjny przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Projekt skierowany jest do szkół w całej Polsce i zakłada dofinansowanie działań związanych z obchodami tej ważnej rocznicy. Aby ubiegać się o przeznaczone na ten cel pieniądze należało napisać ciekawy projekt i wziąć udział w konkursie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 2,5 tys. szkół z całej Polski. Każda propozycja przechodziła kilkustopniową weryfikacje i ocenę dokonywaną przez organ prowadzący, wojewodę oraz komisję ministerialną. Ostatecznie na listę dofinansowania trafiło 257 szkół z całej Polski, w tym 13 z naszego województwa. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród nich znalazł sie projekt przygotowany przez nauczyciela z naszej szkoły pana Daniela Wacha. Projekt jako jeden z 22 w całym kraju uzyskał maksymalną liczbę 40 punktów. Dzięki temu obchody 100 - lecia niepodległości będą w naszej szkole dofinansowane łączną kwotą ponad 12 tys. zł. Projekt zakłada trzy etapy obchodów rocznicowych.
ETAP I - wystawy pod wspólnym tytułem "militarna niepodległa"
ETAP II - sztafeta "100 postaci na 100 - lecie niepodległości"
ETAP III - wycieczka śladami niepodległości Poznań-Warszawa-Gdynia

                W działania związane z projektem zaangażowana będzie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Mamy nadzieje, że dzięki realizacji projektu uda się uatrakcyjnić obchody tak ważnego i radosnego święta. Liczymy również, że wszyscy uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę na temat okoliczności odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 r.

 

37976166 1096275003853645 2964519189433286656 o  kopiaUczennice ZSP Tychowo z sukcesami na Mistrzostwach Polski
       W Chorzowie na reprezentacyjnym stadionie odbyły się Mistrzostwa Polski U-18 w lekkiej atletyce. Zakwalifikowały się do nich aż trzy nasze uczennice, które reprezentują przyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy. Po eliminacjach zakwalifikowały się do konkursów finałowych. W ostatecznej rywalizacji w rzucie oszczepem Małgorzata Maślak zdobyła srebrny medal. W tej samej konkurencji Kornelia Kalinowska uplasowała się na siódmym miejscu. W pchnięciu kulą Wiktoria Macioszek zakończyła zawody na dziewiątej pozycji. Wszystkie dziewczęta są uczennicami klas pierwszych. 

Na zdjęciu od lewej: Małgosia Maślak (I LOp), trener Józef Grabarczyk, Kornelia Kalinowska i Wiktoria Macioszek (obie I LOw).

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się 3 września (poniedziałek) o godzinie 10.00.

klasa sg 1Obóz przetrwania dla klas
drugich i trzecich
odbędzie się w terminie 13-15 września br.
Miejsce i opłata bez zmian.
Wpłaty prosimy dokonywać u wychowawców klas
do dnia 10 września.

Strona 7 z 52

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1400784
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
2643
23178
1400784

Twój IP: 54.91.41.87

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine