Karolina KoziełJakub SzmidKonkurs rozstrzygnięty
Przez cały rok szkolny trwał konkurs na najlepszego sportowca ZSP Tychowo. Punkty do konkursu można było zdobywać poprzez udział w sukcesach Szkoły w Licealiadzie oraz w innych zawodach. Zgodnie z regulaminem, ostatnim etapem rywalizacji było przyznanie przez kapitułę konkursu punktów za rezultaty sportowe poza Licealiadą oraz zaangażowanie na pozalekcyjnych zawodach sportowych doskonalących talenty uczniów.
Po podliczeniu wszystkich punktów, rywalizację dziewcząt wygrała Karolina Kozieł z II LOp przed dwiema uczennicami z I LOp: Anią Wargacką i Klaudią Zachajczuk. Wśród chłopców najlepszy okazał się maturzysta Jakub Szmid. Na kolejnych miejscach uplasowali się Szymon Andrusiów z II LOw i Jakub Groński z III LOw.
Ostatnim akordem konkursu będzie wręczenie dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 27 czerwca o godzinie 9.00. W trakcie uroczystości zostaną także nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami uczestnicy zespołów, które w mijającym roku szkolnym uplasowały się w czołowej piątce w finałach wojewódzkich Licealiady.
Komplet wyników dziewcząt pod adresem
Komplet wyników chłopców pod adresem

obóz 2014Kurz, pot i…. radość zwycięstwa nad samym sobą - to wiosenny obóz przetrwania mundurowych z ZSP Tychowo!!!
  
Prawdziwie survivalowską szkołę przeszli uczniowie klas mundurowych podczas wiosennego obozu nad jeziorem Drawskim. Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów młodzież zdobywała umiejętności przetrwania w wyjątkowych warunkach.
Przeprawa przez rozlewiska na jednoosobowym pontonie, strzelanie z łuku, z wiatrówki, przejście po linie nad wąwozem, czy rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa to tylko niektóre z zadań, z którymi zmagali się nasi uczniowie.
Jak zawsze, najwięcej emocji budziło przejście przez bagno. Zmęczeni fizycznie, ale odprężeni i radośni, NIEPOKONANI przez strach i własne słabości, dumni z siebie, pełni wiary mogli pokrzepić się obozową grochówką, by po chwili odpoczynku, stawić czoła kolejnym wyzwaniom.
Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, długie rozmowy w blasku księżyca i rozgwieżdżonego nieba, płomieni ogniska, zabawy w „Mam talent”, nocne ćwiczenia i wiele, wiele innych wydarzeń potwierdzają, że nauka w ZSP Tychowo to nie tylko praca, ale i wielka przygoda!

GALERIA

lotniskoZ głową w chmurach
Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w zajęciach w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. W trakcie poznawali historię i tradycję lotniska oraz zaznajamiali się ze specyfiką pracy wieży kontroli lotów. Mogli z bliska podziwiać, a nawet zasiąść za sterami samolotów bojowych. W powietrzu można było zobaczyć latające SU-22, F-16, które akurat przyleciało z lotniska w Krzesinach koło Poznania oraz helikoptery transportowe.
     Tradycyjnie już, dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się możliwość pilotowania samolotu SU-22, za sterami trenażera wartego kilka milionów złotych.
Na zdjęciu uczniowie z opiekunami przy MIG-u 21.

GALERIA

przysięgaPrzysięgali Żołnierze
W jednostkach wojskowych jedna z najbardziej uroczystych chwil, to dzień przysięgi wojskowej. W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie taka uroczystość odbyła się 30 maja. Uczestniczyli w niej również uczniowie ZSP Tychowo, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna. Wśród kadry Centrum można było zauważyć absolwentów naszej szkoły na czele z  Dowódcą Pocztu Flagowego st. chor. Ryszardem Narewskim (na zdjęciu). Doniosła atmosfera, liczne grono znamienitych Gości (w tym wielu Oficerów Wojska Polskiego) wpływały na świadomość uczniów klas wojskowych, którzy najprawdopodobniej utwierdzali się w przekonaniu o dorym wyborze podjętej nauki w klasie mundurowej.

GALERIA

normal dzien dziecka 29 05 2014310Udana zabawa na sportowo
Już po raz czternasty w Naszej Szkole odbyły się Integracyjne Mistrzostwa w Sportach Letnich z udziałem osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Białogardzkiego. W trakcie zawodów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnikami rywalizacji byli uczniowie ZSP Tychowo i zaproszeni Goście. Organizacja zawodów i ich sędziowanie spoczywała na barkach nauczycieli. W trakcie rozdano prawie sto medali. Pomimo dość niskiej temperatury, prawie nikt nie narzekał na chłód, ze względu na duże emocje, a także pyszną grochówkę i ciepłą herbatę dostępną dla wszystkich.

Sprawozdanie i zdjęcia z Dnia Dziecka 29.05.2014

Strona 51 z 55

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1555722
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
1106
25580
1555722

Twój IP: 18.204.48.40

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine