zakończenie roku czerwiec 2019Świadectwa rozdane
     19 czerwca uczniowie rozpoczęli wakacje. Podczas uroczystego apelu w obecności Sekretarza Powiatu Białogardzkiego - pana Zbigniewa Raczewskiego i Rodziców, najlepsi uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody i wyróżnienia. Nagrodzono uczniów za aktywność w różnych dziedzinach życia szkolnego i internackiego. Pan Zbigniew Raczewski wręczył w imieniu pana Piotra Pakuszto Nagrody Starosty Białogardzkiego. Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne odebrali: Szymon Gołdyn - ukończył LO w Tychowie ze średnią ocen 5,22, stypendyta Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019; Małgorzata Maślak - promowana do klasy trzeciej ze średnią ocen 5,09, kandydatka do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 oraz oszczepniczka odnosząca liczne sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Małgosia, tak jak sześć innych koleżanek, została nagrodzona również za I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych i II miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce. Nagrodzone za sukcesy w biegach przełajowych i w drużynowej lekkiej atletyce to: Paulina Rzepnikowska, Kornelia Kalinowska, Daria Jagielska, Daria Szymanowska, Alicja Pstrowska i Domnika Żołędowska.
Na zdjęciu: Małgosia Maślak odbiera nagrody z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawcy Klasy.

GALERIA

                                  Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie roku szkolnego gif                                                    Zakończenie roku szkolnego  

      odbędzie się w środę

 19 czerwca o godzinie 10.00

Żołnierze w służbie historii  kopia"ŻOŁNIERZE W SŁUŻBIE HISTORII"

             Od kilku tygodni grupa uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie pod opieką Daniela Wacha - nauczyciela historii realizuje zadania wynikające z udziału w konkursie pod nazwą "Żołnierze w służbie historii". Konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany jest do uczniów klas wojskowych i ma na celu propagowanie wiedzy o historii oręża polskiego oraz bohaterach walki zbrojnej o niepodległość Polski. Uczniowie muszą wybrać miejsce pamięci, bohatera walk z okresu II wojny światowej, przeprowadzić zajęcia na temat wybranej postaci oraz nagrać krótki film dotyczący wybranej postaci. Nasi uczniowie jako miejsce pamięci wybrali pomnik upamiętniający istnienie oraz ofiary Stalagu Luft IV w Tychowie. Bohaterem prezentacji oraz filmu został Jan Mikszo - pilot z okresu II wojny światowej, były więzień stalagu. Poza wizytą pod pomnikiem upamiętniającym losy jeńców uczniowie przeprowadzili obszerny wywiad z synem bohaterskiego pilota, panem Krzysztofem Miksza oraz Pawłem Urbaniakiem - pasjonatem historii z Tychowa. W środę 12 czerwca grupa konkursowa zorganizowała wizytę w Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie dla uczniów z klas "0" i III ze Szkoły Podstawowej w Tychowie. Wraz z przewodnikami oprowadzali uczniów po muzeum a następnie zaprezentowali sylwetkę swojego bohatera i zorganizowali quiz z nagrodami na jego temat. Teraz pozostało jeszcze przygotowanie filmu i umieszczenie całego materiału na specjalnej platformie internetowej. Życzymy naszemu zespołowi sukcesów w rywalizacji konkursowej.

DZIEŃ DZIECKA 2019 R.  kopiaDzień Dziecka na sportowo
      Tradycją w ZSP Tychowo stało się obchodzenie Dnia Dziecka na sportowo. Od wielu lat zapraszamy do siebie młodzież z powiatu białogardzkiego. Zawody mają charakter integracyjny i są dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie rywalizują o medale w poszczególnych konkurencjach i puchary dla najlepszych klas. W trakcie można posilić się grochówką, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymują słodkie upominki. Mimo że osiągnięte rezultaty sportowe mają charakter drugorzędny, to można się z nimi zapoznać pod adresem Komunikat końcowy. Zdjęcia z zawodów tutaj.

klasa sg 1

 

Obóz przetrwania dla klas
pierwszych i drugich
odbędzie się w terminie 13-15 czerwca br.

Strona 6 z 57

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1648165
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
160
9775
1648165

Twój IP: 3.234.208.66

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine