DSC06681  kopiaW dniach 14 – 16 września 2017r. uczniowie klas II i III naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w „Obozie przetrwania” na Urazie nad Jeziorem Drawskim. Przed wyjazdem wszyscy obawiali się niskich temperatur i ulewnych deszczy a tu pogoda nas zaskoczyła i trzy dni obozu obfitowały w słońce i przyjemne temperatury.
Wszyscy Ci, którzy nie bali się zimna i wody przez trzy dni dzielnie i z zawziętością wykonywali polecenia i zadania przygotowane przez instruktorów survivailu.
Uczniowie podzieleni na grupy walczyli o zwycięski puchar dla najlepszej drużyny tegorocznego obozu. Pokonywali tor przeszkód na czas, strzelali z łuku, bawili się w paintball i maszerowali kilka kilometrów w trakcie rajdu wędrując przez las, bagno i brzegiem jeziora.
Wytrwali najodważniejsi, najsilniejsi i niepokonani.

SZTUM  kopiaDziewczyny zaszalały

       Rewelacyjnie zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie w Memoriale Wojciecha Murawskiego w Sztumie. Były one jedynymi reprezentantkami województwa zachodniopomorskiego w tych zawodach i godnie zaprezentowały nasz region.
      W rzucie oszczepem o wadze 500g zwyciężyła Małgorzata Maślak (I LOp) z wynikiem 48,01m, wyprzedzając Kornelię Kalinowską (I LOw), która posłała oszczep na odległość 41,68m. W dobrze obsadzonym konkursie skoku w dal swój rekord sezonu (5,30m) wyrównała Dagmara Piasecka (II LOp). Osiągnięty wynik uplasował ją na drugim miejscu. Dziewczęta zdobyły puchary i po raz pierwszy w życiu nagrody finansowe.
      Wyniki osiągnięte przez uczennice ZSP Tychowo tym bardziej warte są podkreślenia, że zostały uzyskane w mocno niesprzyjających warunkach, przy temperaturze powietrza nie przekraczającej 12 stopni Celcjusza. Trzymamy kciuki, żeby w kolejnych startach dopisała pogoda i zawodniczki mogły zaprezentować w pełni swoją wysoką formę.  Na zdjęciu od lewej: Kornelia, Małgosia i Dagmara z trenerem Józefem Grabarczykiem.

zdjęcie rozpoczęcie roku szkolnego 2017 2018  kopiaInauguracja roku szkolnego


    
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie zainaugurowano nowy rok szkolny. Uczniowie kształcą się w ramach liceum ogólnokształcącego w klasach policyjnych, wojskowych i straży granicznej. Większość z nich zamieszkuje w internacie, który zapewnia całodobową opiekę wychowawców i pełne wyżywienie. Kadra pedagogiczna składa się z 26 nauczycieli oraz dodatkowo z funkcjonariuszy służb mundurowych wspierających szkolenie profilowe.
      Szkolna uroczystość była również okazją do wyróżnienia uczniów, którzy odnieśli sukces w konkursie "Policjanci w służbie historii".

policjanci w służbie historiiWYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW
Z KLASY POLICYJNEJ

Dwoje uczniów z klasy policyjnej – Alicja Grabarczyk oraz Kacper Wysocki zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”. Konkurs zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji.
         
W konkursie uczestniczyło 66 szkół z całej Polski. Zadanie polegało na wyborze i prezentacji postaci oraz zasług policjanta z okresu II Rzeczypospolitej i II wojny światowej. Przed wakacjami odbył się cykl szkoleń i warsztatów dla uczniów biorących udział w konkursie. Następnie uczniowie wybrali osobę, którą zamierzali zaprezentować. Nasi uczniowie zdecydowali się przybliżyć postać Kazimierza Mięsowicza – przedwojennego policjanta, który w czasie II wojny światowej aktywnie działał w szeregach AK. Końcowym, ale najważniejszym etapem konkursu było przygotowanie prezentacji i filmu, przeprowadzenie lekcji oraz zapisanie wszystkich działań na specjalnym portalu internetowym. Pod koniec wakacji komisja konkursowa wyłoniła 11 laureatów oraz wyróżniła 3 zespoły.
       
2 października 2017 r. wyróżnieni uczniowie udadzą się do Warszawy, gdzie odbiorą nagrody z rąk Prezesa IPN oraz Komendanta Głównego Policji. Program wizyty przewiduje również zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
Link do pracy konkursowej TUTAJ

 

Najważniejsze informacje dla uczniów przyjętych do internatu

1. Harmonogram zakwaterowania w internacie:
niedziela 3 września 2017 r. od godz. 14.00 do 21.00;  poniedziałek 04 września 2017 r. od godz. 7.00
2. Uczniowie będą zakwaterowani w pokojach 2 lub 3 osobowych z uwzględnieniem propozycji  zawartych w podaniach o przyjęcie do internatu.
3. Do zameldowania w internacie niezbędne jest uzupełnienie przez wszystkich uczniów następujących dokument
ów:
a/ umowa przyjęcia ucznia do internatu
b/ karta meldunkowa
c/ oświadczenie o wyborze lekarza (wybór lekarza w Tychowie oznacza wypisanie od lekarza
w miejscu zamieszkania !!!)
d/ oświadczenie o odpowiedzialności materialnej
Dokumenty można wypełnić na miejscu w dniu zameldowania lub pobrać ze strony internetowej i uzupełnić w domu. Na stronie internetowej znajdują się wzory wypełnionych dokumentów.
Przy wypełnianiu dokumentów według wzorów zamieszczonych na stronie internetowej należy:
1) w polach uzupełnionych kolorem czerwonym wpisać dane ucznia lub rodzica
2) pola uzupełnione kolorem niebieskim przepisać bez zmian
4. Przypominamy, że mieszkańcy internatu powinni posiadać swojesztućce oraz kubeczki. Urządzenia elektryczne używane przez mieszkańców nie mogą mieć mocy większej niż 1000 W
5. Internat dysponuje kompletami pościeli oraz poszewek. Mieszkańcy mogą skorzystać z pościeli internackiej lub przywieźć swoją. Informację o decyzji w tej kwestii należy zgłosić przy  zameldowaniu.
6. Karty żywieniowe wydawane będą w dniu przyjazdu po spełnieniu wszystkich formalności związanych z zameldowaniem.
7. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 94 311 55 06
UWAGA !!! Wyżywienie dla wychowanków internatu rozpoczyna się od śniadania w poniedziałek 04 września 2017 r.
Dokumenty do pobrania:
1. Karta meldunkowa

2. Karta meldunkowa - wzór wypełnienia

3. Oświadczenia

4. Umowa przyjęcia ucznia do internatu

5. Umowa przyjęcia ucznia do internatu - wzór wypełnienia

Strona 5 z 37

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

986280
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
219
13240
986280

Twój IP: 54.221.93.187

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine