WicepremierKonferencja z Ministrem Obrony Narodowej
Rośnie ranga i znaczenie w polskim systemie obronnym szkół kształcących w klasach mundurowych. Najpierw Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, działające przy Prezydencie RP, uznało za konieczne wsparcie takich szkół w praktyce. Kolejnym krokiem było powołanie przez Ministra Obrony Narodowej Pełnomocnika do spraw Społecznych Inicjatyw Proobronnych, którym został prof. dr hab. (gen. dyw.) Bogusław Pacek. W ramach swoich działań zostały skatalogowane klasy mundurowe z terenu całej Polski (w tym ZSP Tychowo).
        W dniu 20 marca w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się I Konferencja przedstawicieli klas mundurowych ze zwierzchnikami sił zbrojnych, na czele z Ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakiem oraz z przedstawicielem Ministra Edukacji Narodowej Anną Wesołowską- Dyrektorem Departamentu Kształcenia Ogólnego i Wychowania. Wśród najwyższych rangą oficerów można było między innymi zobaczyć Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lecha Majewskiego oraz Szefa Sztabu Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dywizji Ireneusza Bartniaka.

Czytaj więcej: Konferencja z Ministrem Obrony Narodowej

      Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopcówpowiat 2015 dz

       W dniu 10 marca 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie zostały rozegrane „Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych”. W turnieju wzięło udział 5 zespołów podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Rozegrano cztery mecze grupowe, a następnie dwie najlepsze drużyny mecz finałowy. W pierwszym meczu pokonaliśmy zespół Sukcesu Białogard 2:0, natomiast w finale zwyciężyliśmy ZSP Białogard również w stosunku 2:0. Zdobywając Mistrzostwo Powiatu uzyskaliśmy prawo gry w finale regionu, który odbędzie się 31 marca 2015 r. w Tychowie.

drużyna chłopcówSkład zwycięskiej drużyny ZSP Tychowo: Kozieł Karolina, Wasyłyszyn Karolina, Parzniewska Magdalena, Mośko Sabrina, Ochałek Aleksandra, Zachajczuk Klaudia, Kasechube Ludmiła, Mazurkiewicz Aleksandra.

     11 marca 2015 r. w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju uczestniczyło sześć szkół. W eliminacjach nasi uczniowie pokonali w stosunku 2:0 LO Białogard i ZSP Karlino. Finałowy mecz z ZSP Białogard zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0.

Skład zwycięskiej drużyny ZSP Tychowo: Mateusz Adamczyk, Konrad Witczak, Maciej Podawczyk, Mariusz Szafarz, Krystian Stelmach, Sebastian Orłowski, Arkadiusz Furman, Patryk Jaworski, Patryk Drożdżyk.

 GALERIA

dekoracjaKonkurs Pożarniczy
24 lutego w ZSP Tychowo odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, a w szczególności zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Pierwsza trójka wywalczyła awans na szczebel powiatowy. Zwycięzcą został Patryk Rożek z III LOw, a tuż za nim uplasowali się Kamil Herman z II LOw oraz Paweł Todorowski z tej samej klasy. Rezerwą do zawodów powiatowych została Adrianna Łyjak z I LOw.

DSC 1404Popisy strzeleckie i nie tylko...
      Na terenie Oddziału Zewnętrznego w Dobrowie Aresztu Śledczego w Koszalinie odbyły się  II Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Koszalinie. 11 lutego 2015 roku wystartowały zespoły: policjantów, służby więziennej, strażaków, straży miejskiej i samorządowców z powiatów białogardzkiego i koszalińskiego.
      Przed rozpoczęciem rywalizacji swoją sprawnością popisali się nasi uczniowie, w ramach grupy sportów obronnych, po raz kolejny wzbudzając duże uznanie wśród widzów. W rywalizacji, w której konkurencje sportowe przeplatane były rekreacyjnymi, np. rzut lotką, strzelanie z łuku, rzut granatem bardzo dobrze wypadli nasi przedstawiciele. Reprezentację ZSP Tychowo tworzyli chor. Jarosław Marcisz oraz Kamil Bińczyk i Damian Wojnarowicz z III LOw. Po szczególnie dobrym występie w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz niezłych wynikach w innych konkurencjach, uplasowali się na drugim miejscu, nieznacznie przegrywając z reprezentacją gospodarzy.
        Całodzienna wizyta w Dobrowie zawierała również zwiedzanie zakładu oraz części na której znajdują się bunkry atomowe. Gospodarze zawodów nie zapomnieli również o poczęstunku dla przybyłych gości.

GALERIA

Marsz PamięciMarsz Pamięci
W dniu 07.02.2015r. w miejscowości Modrolas miały miejsce uroczystości upamiętniające 70 rocznicę wyprowadzenia pilotów alianckich z obozu jenieckiego. Dokładnie 70 lat temu około 10 tysięcy pilotów będących w niewoli niemieckiej, wyprowadzono celem przesiedlenia na tereny Niemiec. Przez około 80 dni więźniowie pokonali pieszo trasę długości blisko 900 kilometrów w skrajnie trudnych warunkach. Wielu z nich zmarło z powodu chorób i wycieńczenia. Drogę tę więźniowie, którzy przeżyli nazwali „drogą śmierci”. W uroczystościach upamiętniających ten dramat wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Tychowo oraz wojskowa orkiestra i kompania honorowa.

Czytaj więcej: Uroczystości w Modrolesie

Strona 39 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298087
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
194
15368
1298087

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine