biegacz

Igrzyska dzieci 
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy Galeria R.G.

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy Galeria R.G.

biegacz Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy Galeria R.G.

zakończenie maturzyści 2015Zakończenie roku dla klas trzecich

24 kwietnia 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie nauki w liceum uczniów klasy policyjnej, wojskowej i straży granicznej. Absolwenci uzyskali świadectwo ukończenia szkoły, stosowne dyplomy i nagrody. Wśród tegorocznych absolwentów najwyższe wyniki w ciągu trzech lat nauki uzyskała Sylwia Brzyszkiewicz (na zdjęciu).
                Ranga uroczystości została podkreślona znamienitymi Gośćmi w osobach Roberta Falany Burmistrza Tychowa, bryg. mgr inż. Jacka Szpuntowicza Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, ppłk Jacka Mikołajuna Kierownika Zakładu Ogólnozawodowego Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, chor. Jarosława Marcisza przedstawiciela Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie oraz asp. Zbigniewa Walaska Kierownika Posterunku Policji w Tychowie.

WieczornicaWIECZORNICA - 12 KWIETNIA 2015r.

„Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko MIŁOWAĆ.”

Takie motto towarzyszyło wieczornicy upamiętniającej 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie.
     Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była pani Lucyna Michalak, dyrektor GOK. Wśród licznej grupy wykonawców znaleźli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły: Paulina Bartkowska i Radek Auguścik przywoływali ważne fakty z biografii Papieża-Polaka, Zuzia Dybiec i Konrad Sztandara, Ilona Kanas i Krzysiu Gołuchowski oraz Karolina Kozieł i Kamil Bińczyk recytowali wiersze poetów polskich. Młodzieży akompaniował na gitarze Piotr Plebańczyk. Nauczyciele języka polskiego–pani Anna Doroń i pan Zygmunt Wziątek-przedstawili fragment „Misterium Paschale” Jana Pawła II, natomiast nauczyciel historii-pan Andrzej Kozłowski- wygłosił papieskie przesłanie o wojnie i pokoju. Niezwykłe, wręcz mistyczne odczucia towarzyszyły zarówno wykonawcom, jak i wypełnionej po brzegi sali odbiorcom.
      Cieszymy się, że po raz kolejny nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział we wspólnym, jakże ważnym, przedsięwzięciu.

GALERIA

szkolenieJak Bond...
         Łódzka firma Militaria przeprowadziła szkolenie w klasach pierwszych z zakresu budowy, zasad posługiwania się i korzystania z broni krótkiej i długiej. Uczniowie mieli okazję składać i rozkładać, a także uczyć się zasad posługiwania bronią, którą zazwyczaj oglądali w filmach sensacyjnych. W programie szkolenia znalazły się nastepujące rodzaje broni: AKMS 7,62x39mm, Beryl 5,56x45mm, Glock 17 9x19mm PARA, HS-9 TACTICAL 9x19mm PARA, PM-98M GLAUBERYT 9x19mm PARA.
       Na zdjęciu zaciekawienie bronią wykazywali nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta.

DSC02342Major z Tychowa

26 marca  ZSP Tychowo gościło emerytowanego Zastępcę 25 Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim, majora Romana Dziubę. Mjr Roman Dziuba jest absolwentem naszej szkoły i na własnym przykładzie przedstawił uczniom, jak z Tychowa można trafić na wyższy stopień oficerski.
       Uczniowie klas mundurowych od doświadczonego praktyka mogli usłyszeć o ścieżkach naboru i awansowania w Wojsku Polskim. O dużym zainteresowaniu ze strony uczniów świadczyły liczne pytania zadawane naszemu Gościowi.

WicepremierKonferencja z Ministrem Obrony Narodowej
Rośnie ranga i znaczenie w polskim systemie obronnym szkół kształcących w klasach mundurowych. Najpierw Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, działające przy Prezydencie RP, uznało za konieczne wsparcie takich szkół w praktyce. Kolejnym krokiem było powołanie przez Ministra Obrony Narodowej Pełnomocnika do spraw Społecznych Inicjatyw Proobronnych, którym został prof. dr hab. (gen. dyw.) Bogusław Pacek. W ramach swoich działań zostały skatalogowane klasy mundurowe z terenu całej Polski (w tym ZSP Tychowo).
        W dniu 20 marca w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się I Konferencja przedstawicieli klas mundurowych ze zwierzchnikami sił zbrojnych, na czele z Ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakiem oraz z przedstawicielem Ministra Edukacji Narodowej Anną Wesołowską- Dyrektorem Departamentu Kształcenia Ogólnego i Wychowania. Wśród najwyższych rangą oficerów można było między innymi zobaczyć Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lecha Majewskiego oraz Szefa Sztabu Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dywizji Ireneusza Bartniaka.

Czytaj więcej: Konferencja z Ministrem Obrony Narodowej

Strona 37 z 48

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1252265
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
300
10245
1252265

Twój IP: 54.144.82.216

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine