Oliwia CicheckaPaweł TodorowskiSportowe podsumowania
        Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszego sportowca w naszej szkole. Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Cichecka (I LOw) przed Karoliną Kozieł (III LOp) i Klaudią Zachajczuk (II LOp). Pełne wyniki pod adresem: WYNIKI DZIEWCZĄT
W rywalizacji chłopców wygrał Paweł Todorowski (II LOw) przed Przemysławem Majchrem (I LOw) i Kamilem Bińczykiem (III LOw). Komplet wyników pod adresem: WYNIKI CHŁOPCÓW
 Dziesięciu najlepszym dziewczętom i  chłopcom wyróżnienia zostaną wręczone w piątek (26 czerwca) podczas zakończenia roku szkolnego o godzinie 10.00.
Polecamy również ranking najlepszych wyników LA pod adresem: RANKING

Na zdjęciach zwycięzcy konkursów na najlepszego sportowca: Oliwia Cichecka i Paweł Todorowski.

Obóz przetrwania czerwiec 2015

GALERIA

mistrz polski sp jak zol mNajlepsze w Polsce!!!
      
Ministerstwo Obrony Narodowej co roku zaprasza mistrzów wszystkich województw w zawodach "Sprawni jak żołnierze" na imprezę centralną, która odbywa się na terenie jednej z jednostek wojskowych w Polsce. W 2015 roku rolę gospodarza przy organizacji Finału Centralnego XXXVIII Zawodów Sprawnościowo-Obronnych "Sprawni jak Żołnierze" powierzono Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.
         W  elitarnym gronie najlepszych szkół mundurowych w Polsce znalazł się zespół dziewcząt ZSP Tychowo, przygotowywanych przez Dariusza Siwka - nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa. Mimo że nasze uczennice po raz pierwszy awansowały do zawodów centralnych, to zdeklasowały wszystkie rywalki, zdobywając miano najlepszych w Polsce. W skład zespołu wchodziły: Oliwia Cichecka z I LOw, Klaudia Zachajczuk z II LOp oraz Adrianna Łyjak z I LOw. Zawody, które rozegrane zostały w dniach 10-11 czerwca, składały się z pięciu konkurencji, a o końcowym miejscu decydowały punkty zdobyte w poszczególnych bojach. Pierwszą próbą było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, po której Tychowianki nabrały większej pewności siebie, gdyż zostały najwyżej ocenione. Następnie dziewczęta zmierzyły się z  torem sprawnościowym, w którym większość szkół uzyskała zbliżone wyniki. Dziewczęta z Tychowa ostatecznie uplasowały się na piątym miejscu. Trzecią konkurencją było strzelanie z karabinku z odległości 50m. Każda z uczestniczek oddała po pięć ocenianych strzałów.  Suma wyników pozwoliła na zajęcie w konkurencji drugiego miejsca. Kolejną próbą był rzut granatem z odległości 20 m do celu o wymiarach 2x1m. Uczennice z Tychowa uplasowały się na piątym miejscu. Ostatnią konkurencją rozegraną drugiego dnia zawodów był bieg na orientację, w którym trzeba było wykazać się umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem, a także dobrą kondycją biegową. Konkurencja ta okazała się popisową dla naszych dziewcząt, które wyraźnie pokonały wszystkie rywalki.
        Zwyciężczynie zawodów otrzymały piękne medale z logo Ministerstwa Obrony Narodowej, puchar oraz nagrody rzeczowe. Wyróżniono również najlepsze osoby w strzelaniu i w rzucie granatem. Tu również wśród najlepszych znalazły się Tychowianki. Oliwia Cichecka wygrała konkurencję strzelania, natomiast Klaudia Zachajczuk wywalczyła trzecie miejsce w rzucie granatem.
Na zdjęciu od lewej: Opiekun zespołu: Dariusz Siwek, Adrianna Łyjak, płk dypl. Dariusz Sienkiewicz Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Klaudia Zachajczuk, Oliwia Cichecka oraz ppłk rez. Jerzy Kufel Wiceprezes Wojskowego Stowarzyszenia SPORT-TURYSTYKA-OBRONNOŚĆ.

DSC03872A może... Służba Celna
    
Absolwenci naszej szkoły pracują nie tylko w służbach, w których odbywali szkolenie w trakcie nauki w LO Tychowo. Jedną z możliwości jest praca w Służbie Celnej. Tajniki tej formacji mundurowej podczas spotkania w dniu 8 czerwca przybliżały uczniom starszy rachmistrz celny Wioletta Babiak-Radiun oraz młodszy rewident celny Patrycja Drozdowska z Urzędu Celnego w Koszalinie.
     Uczniowie zapoznali się ze strukturą funkcjonowania i zadaniami, które podejmuje Służba Celna. W trakcie mogli się dowiedzieć jak poważne zagrożenia niesie za sobą hazard. Wielu spośród młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, że korzystając z gier hazardowych w internecie, narażają się na poważne konsekwencje kolizji z prawem, a co za tym idzie, na wykluczenie z potencjalnej służby we wszystkich formacjach mundurowych.

DSC03821Klasy mundurowe na strzelnicy
       
W dniach 2-3 czerwca uczniowie klas policyjnych, straży granicznej i wojskowej ZSP Tychowo odbyli obowiązkowe strzelanie na strzelnicy otwartej w Białogardzie. Strzelali z KBKS z odległości 50m i mieli do oddania 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 100. Strzelanie stało na dobrym poziomie.
Najlepsze wyniki:  Klasa pierwsza policyjna i straży granicznej: Monika Czajkowska- 85pkt, Aleksandra Kaja -78pkt, Konrad Sztandara -78 pkt.
Klasa druga policyjna: Wioleta Żaczek- 86pkt, Mateusz Górak -80pkt, Sandra Dreja 78pkt. Klasa pierwsza wojskowa: Konrad Motłoch-89pkt, Kamil Bodnar 87-pkt, Maciej Germak-85pkt.  Klasa druga wojskowa: Brajan Zabielski-87pkt, Szymon Illek-85pkt, Aleksandra Duszak 82pkt. Na zdjęciu: Natalia Piorunowska i Paulina Bartkowska z klasy pierwszej straży granicznej.


Strona 36 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298168
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
275
15449
1298168

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine