Zakończenie roku szkolnego 2014... i już wakacje

Zakończenie zajęć dydaktycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie odbyło się, jak w całej Polsce, 27 czerwca bieżącego roku. Uczniowie odebrali świadectwa promocyjne oraz nagrody i dyplomy za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i ponadprzeciętną aktywność.
 Wśród licznego grona nagradzanych wyróżniała się Sylwia Brzyszkiewicz, która oprócz promocji z wyróżnieniem, otrzymała kilka dyplomów za wyjątkową aktywność i udział w wolontariacie i konkursach przedmiotowych. Jest ona również kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dużą grupę stanowili uczniowie promujący Szkołę i Powiat Białogardzki podczas pokazów sztuk obronnych na terenie całego Pomorza.
         Wyróżnienia dla najlepszych pomagał wręczać Wicestarosta Białogardzki Zbigniew Raczewski. Nagradzano między innymi liczne grono sportowców, którzy otrzymali okolicznościowe statuetki za sukcesy w finałach wojewódzkich Licealiady. Nagrodzone zostały zespoły za pierwsze miejsce w sztafetowych biegach przełajowych oraz drugie miejsce w biegach rozstawnych na dystansie 4x100m chłopców. Statuetki odebrały również dziewczęta za czwarte miejsce w sztafetowych biegach przełajowych. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy i statuetki odebrali również laureaci konkursu na Najlepszego Sportowca ZSP Tychowo.
         Mimo że wakacje już się rozpoczęły, część uczniów pracuje już na sukcesy w kolejnym roku szkolnym, na przykład doskonaląc się w zajęciach sportowych. Na zdjęciu Zbigniew Raczewski wręcza nagrodę za osiągnięcia sportowe.

Karolina KoziełJakub SzmidKonkurs rozstrzygnięty
Przez cały rok szkolny trwał konkurs na najlepszego sportowca ZSP Tychowo. Punkty do konkursu można było zdobywać poprzez udział w sukcesach Szkoły w Licealiadzie oraz w innych zawodach. Zgodnie z regulaminem, ostatnim etapem rywalizacji było przyznanie przez kapitułę konkursu punktów za rezultaty sportowe poza Licealiadą oraz zaangażowanie na pozalekcyjnych zawodach sportowych doskonalących talenty uczniów.
Po podliczeniu wszystkich punktów, rywalizację dziewcząt wygrała Karolina Kozieł z II LOp przed dwiema uczennicami z I LOp: Anią Wargacką i Klaudią Zachajczuk. Wśród chłopców najlepszy okazał się maturzysta Jakub Szmid. Na kolejnych miejscach uplasowali się Szymon Andrusiów z II LOw i Jakub Groński z III LOw.
Ostatnim akordem konkursu będzie wręczenie dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 27 czerwca o godzinie 9.00. W trakcie uroczystości zostaną także nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami uczestnicy zespołów, które w mijającym roku szkolnym uplasowały się w czołowej piątce w finałach wojewódzkich Licealiady.
Komplet wyników dziewcząt pod adresem
Komplet wyników chłopców pod adresem

obóz 2014Kurz, pot i…. radość zwycięstwa nad samym sobą - to wiosenny obóz przetrwania mundurowych z ZSP Tychowo!!!
  
Prawdziwie survivalowską szkołę przeszli uczniowie klas mundurowych podczas wiosennego obozu nad jeziorem Drawskim. Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów młodzież zdobywała umiejętności przetrwania w wyjątkowych warunkach.
Przeprawa przez rozlewiska na jednoosobowym pontonie, strzelanie z łuku, z wiatrówki, przejście po linie nad wąwozem, czy rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa to tylko niektóre z zadań, z którymi zmagali się nasi uczniowie.
Jak zawsze, najwięcej emocji budziło przejście przez bagno. Zmęczeni fizycznie, ale odprężeni i radośni, NIEPOKONANI przez strach i własne słabości, dumni z siebie, pełni wiary mogli pokrzepić się obozową grochówką, by po chwili odpoczynku, stawić czoła kolejnym wyzwaniom.
Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, długie rozmowy w blasku księżyca i rozgwieżdżonego nieba, płomieni ogniska, zabawy w „Mam talent”, nocne ćwiczenia i wiele, wiele innych wydarzeń potwierdzają, że nauka w ZSP Tychowo to nie tylko praca, ale i wielka przygoda!

GALERIA

lotniskoZ głową w chmurach
Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w zajęciach w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. W trakcie poznawali historię i tradycję lotniska oraz zaznajamiali się ze specyfiką pracy wieży kontroli lotów. Mogli z bliska podziwiać, a nawet zasiąść za sterami samolotów bojowych. W powietrzu można było zobaczyć latające SU-22, F-16, które akurat przyleciało z lotniska w Krzesinach koło Poznania oraz helikoptery transportowe.
     Tradycyjnie już, dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się możliwość pilotowania samolotu SU-22, za sterami trenażera wartego kilka milionów złotych.
Na zdjęciu uczniowie z opiekunami przy MIG-u 21.

GALERIA

przysięgaPrzysięgali Żołnierze
W jednostkach wojskowych jedna z najbardziej uroczystych chwil, to dzień przysięgi wojskowej. W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie taka uroczystość odbyła się 30 maja. Uczestniczyli w niej również uczniowie ZSP Tychowo, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna. Wśród kadry Centrum można było zauważyć absolwentów naszej szkoły na czele z  Dowódcą Pocztu Flagowego st. chor. Ryszardem Narewskim (na zdjęciu). Doniosła atmosfera, liczne grono znamienitych Gości (w tym wielu Oficerów Wojska Polskiego) wpływały na świadomość uczniów klas wojskowych, którzy najprawdopodobniej utwierdzali się w przekonaniu o dorym wyborze podjętej nauki w klasie mundurowej.

GALERIA

Strona 34 z 38

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1018494
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
159
18287
1018494

Twój IP: 54.234.45.10

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine