krakow2015  019

Wycieczka do Krakowa

W dniach od 18 do 24 października grupa ośmiu uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Projekt realizowany był wspólnie z Zespołem Szkół w Karlinie oraz partnerską szkołą w Szwecji. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z zabytkami kultury i historii naszego kraju oraz uwrażliwienie na problemy związane z nietolerancją, rasizmem oraz nacjonalizmem. Ważnym zadaniem była również integracja grupy, doskonalenie umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie oraz  posługiwanie się językiem angielskim. Uczniowie odwiedzili wiele ważnych i ciekawych miejsc: Muzeum Lotnictwa, Muzeum Historii Krakowa, Zamek Królewski na Wawelu, kopalnię soli w Bochni, Fabrykę Oskara Schindlera oraz Obóz Auschwitz-Birkenau. Zwiedzając krakowską dzielnicę Kazimierz zapoznali się również z historią i losem społeczności żydowskiej w Krakowie i w Polsce. Dzięki wspaniałym przewodnikom oraz multimedialnemu charakterowi większości odwiedzanych miejsc uczniowie mogli lepiej poznać i zrozumieć omawiane zagadnienia. Poza programem związanym z historią był również czas na gry miejskie, konkursy, zabawy integracyjne i zakupy. Nawet 15-godzinna podróż pociągiem nie wpłynęła negatywnie na energię uczniów, którzy byli zawsze gotowi do działania.

GALERIA

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa

mwzwp2015 ls 170Święto biegania w Tychowie

22 października 2015r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych. W eliminacjach łącznie wystartowało ponad 1000 zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.
       Organizacja finałów wojewódzkich już po raz ósmy została powierzona Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na malowniczych terenach zabytkowego parku rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla wszystkich dziewcząt oraz chłopców ze szkół podstawowych. Gimnazjaliści i licealiści mieli do pokonania trasę o 200 m dłuższą. Zawody zostały objęte patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej: święto biegania

przysięga 2 października 2015 na stronęPrzysięga w Koszalinie
       Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie zaprosiło uczniów z naszej szkoły do występów z prezentacją taktyk walki i pokazów sportów obronnych w trakcie przysięgi wojskowej, która odbyła się w dniu 2 października. Kilkutysięczna publiczność z dużym uznaniem obejrzała pokaz przygotowany pod kierunkiem st. chor. Jarosława Marcisza, który pracuje z uczniami, a na co dzień żołnierzem CSSP w Koszalinie. W trakcie występu można było usłyszeć głosy o perfekcji naszych uczniów, a czasami wręcz porównania do komandosów. Szczególnie cieszyć powinny słowa uznania wyrażane przez Dowódcę Jednostki ppłk Włodzimierza Pigonia oraz żołnierzy zawodowych, którzy w poprzednich latach przygotowywali podobne pokazy. Uznanie i podziękowanie dla naszych uczniów zostało wyrażone również stosownymi imiennymi dyplomami, które otrzymali: Kamil Bodnar, Zuzanna Dybiec, Konrad Motłoch, Igor Suszko, Patryk Drożdżyk, Radosław Auguścik, Patryk Jaworski, Dawid Moczulski, Szymon Rudzki, Paweł Todorowski, Rafał Płoszaj, Paweł Dolina, Daniel Głuchowski, Sebastian Kęsy, Mateusz Grugiel, Anna Wargacka, Klaudia Zachajczuk, Klaudia Tereszczyn, Dominik Śmieszko, Rafał Skaziński, Marcin Olszar, Jakub Heleniak i Katarzyna Witkowska.
        Oprócz grupy występującej, w przysiędze uczestniczyli również inni uczniowie z klas wojskowych naszej szkoły. Szczególnie miło było, gdy nasza szkoła była wielokrotnie wymieniana i wskazywana jako wzorowo współpracująca z jednostką, a przez Dowódcę określona jako zaprzyjaźniona. Uczniowie obserwując ceremoniał przysięgi, mogli wyobrazić sobie siebie w podobnych okolicznościach, tym bardziej że wśród żołnierzy na placu widzieli swoich starszych: koleżankę i kolegę, którzy jeszcze kilka miesięcy temu uczyli się w naszej szkole.
Na zdjęciu: uczniowie w trakcie pokazu przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Koszalina.

stop wariatom drogowym 2015Pomagali Policji
            W dniu 1 października uczniowie klas policyjnych pod opieką komisarza Jacka Chodania przeprowadzili na terenie miasta Tychowo działania prewencyjne, które związane były z kwestiami bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie rozdawali ulotki i naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, przeprowadzali rozmowy odnośnie niebezpieczeństw jakie stwarzają kierowcy prowadzący pod wpływem alkoholu i innych środków działających podobnie. Zwrócili uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, prawidłowe bezpieczne przechodzenie na drugą stronę jezdni, zachowanie się kierowców przy przejściach dla pieszych oraz w okolicach szkół. Osobom starszym praktykanci wręczali opaski odblaskowe z logo „Bezpieczny Senior”. Dodatkowo przyszli policjanci zwracali uwagę na problem środków odurzających w tym dopalaczy, rozdając ulotki dla młodzieży i rodziców z poradami.
Na zdjęciu: dziewczęta z drugiej klasy policyjnej w dniu przeprowadzania akcji.

powiatowe przełaje 2015 na stronęSłoneczne przełaje
        Słoneczna pogoda towarzyszyła biegaczom, którzy 30 września 2016r. rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody po raz XVI organizowała nasza szkoła na tradycyjnych trasach wokół obiektów sportowych. Zwycięzcy zawodów, oprócz pucharów i medali, uzyskali prawo reprezentowania naszego powiatu w finałach wojewódzkich, które odbędą się na tych samych trasach 22 października.
      W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwa odniosły zespoły ZSP Tychowo. Dziewczęta, mimo że nie miały rywalek, przebiegły trasę w dobrym tempie. Chłopcy w rywalizacji trzech szkół odnieśli pewne zwycięstwo, dublując na trasie swoich rywali. W zespole dziewcząt szkołę reprezentowały: Oliwia Cichecka, Klaudia Zachajczuk, Alicja Grabarczyk, Sandra Dreja, Aleksandra Traczyk, Daria Brzozowska, Marta Sobieraj, Anita Urbaniak, Zuzanna Dybiec i Anna Wargacka. Zespół męski tworzyli: Przemysław Majcher, Brajan Zabielski, Dominik Śmieszko, Maciej Walczak, Alan Cabanek, Wojciech Kośka, Mikołaj But, Mateusz Ogrodowski, Łukasz Trusiło i Paweł Todorowski.
Na zdjęciu: dziewczęta i chłopcy rywalizowali w tym samym czasie, na ogół pokonując trasę z podonym wynikiem (dziewczęta 800m, a chłopcy 1000m), momentami bezpośrednio ze sobą rywalizując.

Komunikat końcowy

Czasy na poszczególnych zmianach

Kolejność na poszczególnych zmianach

GALERIA

Strona 33 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298027
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
134
15308
1298027

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine