przysięga 2014Jesienna przysięga
W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie kolejny kurs elewów zakończył szkolenie przygotowawcze tradycyjną przysięgą wojskową. Uroczystość z pełnym ceremoniałem wojskowym odbyła się w dniu 3 października w obecności licznego grona gości w osobach aktualnych i byłych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz samorządowców i parlamentarzystów.
      W gronie zaproszonych znaleźli się również uczniowie ZSP Tychowo. Czterdziestoosobowa grupa, to głównie uczniowie klasy drugiej i pierwszej wojskowej. Dla większości z nich było to pierwsze w życiu przeżywanie najważniejszej uroczystości dla każdego żołnierza. Dodatkowych informacji i objaśnień udzielał uczniom chor. Jarosław Marcisz, który na co dzień "musztruje" uczniów, a tym razem uczniowie mogli podziwiać jego w trakcie defilady. Doniosła atmosfera i oficjalna oprawa u wielu obecnych spotęgowała chęć służenia ojczyźnie w zielonym mundurze.
Na zdjęciu uczniowie z opiekunami po zakończonej przysiędze.

powiat2014Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przelajowych - Tychowo 2014.

Bardzo dobrze spisały się zespoły  ZSP Tychowo, odnosząc zdecydowane zwycięstwa. Dobrze zaprezentował się również drugi zespół chłopców z Tychowa, który wyprzedził dwie drużyny przyjezdne. W skład zwycięskich zespołów wchodzili: Aleksandra Traczyk (ILOp), Adrianna Łyjak (I LOw), Katarzyna Witkowska (I LOp), Zuzanna Dybiec (I LOp), Marta Sobieraj (I LOw), Oliwia Cichecka (I LOw), Paulina Domalewska, Klaudia Zachajczuk, Anna Wargacka i Karolina Szczepańska (wszystkie II LOp) oraz Kamil Bińczyk (III LOw), Mateusz Ogrodowski (I LOw), Łukasz Trusiło (I LOw), Brajan Zabielski (II LOw), Artur Trzebiatowski (III LOp), Maciej Walczak (I LOw), Szymon Andrusiów (III LOw), Paweł Todorowski (II LOw), Łukasz Łachański (III LOp) i Przemysław Majcher (I LOw).
       Chłopcom życzymy obrony tytułu Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego, a dziewczętom poprawy czwartej lokaty z zeszłego roku, w trakcie zawodów wojewódzkich, które odbędą się 22 października w powiecie pyrzyckim.

Wyniki:     CZASY NA ZMIANACH                              KOLEJNOŚĆ NA ZMIANACH                             KOMUNIKAT KOŃCOWY

symulatorDnia 25 września młodzież z naszej szkoły brała udział w XIV Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Poza udziałem w wykładach: "Fuzja jądrowa-energia przyszłości", "Biologiczne inspiracje w technice" i "Bonzai- żywe dzieła sztuki", uczniowie mieli czas na regenerację sił podczas poczęstunku oraz mogli oglądać i próbować własnych umiejętności w tańcu towarzyskim.
      Atrakcją dla uczniów było również oglądanie i możliwość sprawdzenia się w symulatorze lotniczym. Zapewne dla niektórych z nich był to nie ostatni kontakt z uczelnią.

powiatyPonownie najlepsi
       Od czterech lat uczennice i uczniowie ZSP Tychowo wygrywają wszystkie zawody lekkoatletyczne (drużynowa LA, sztafetowe biegi przełajowe i biegi rozstawne) w ramach Mistrzostw Powiatu Białogardzkiego. 29 i 30 zwycięstwo z rzędu odniesione zostały 24 września w zawodach drużynowych dziewcząt i chłopców. Pięć szkół Powiatu Białogardzkiego, w ramach Licealiady, rywalizowało o okazały puchar i prawo startu w finale wojewódzkim, do którego zakwalifikuje się po 15 najlepszych szkół w województwie zachodniopomorskim wśród dziewcząt i chłopców, uzyskujących najwięcej punktów na szczeblu powiatowym. Zdobycze punktowe naszych zespołów pozwalają mieć nadzieję, że wśród nich znajdą się Tychowianki i Tychowiacy.

Czytaj więcej: Powiatowa Liga LA

                                                                                                   „Uraz jest nasz!... .”

Uraz 2014Śpiewne zawołanie, pobrzmiewające w czwartek, 18 września 2014r. przed murami ZSP w Tychowie oznajmiało, iż drugo i trzecioklasiści ruszają na obóz przetrwania! Jesienny obóz zawsze wiąże się z trudniejszymi warunkami, ale cóż to dla tych, którzy niełatwe zadania sztuki przetrwania łączą z dobrą zabawą. Znakomity humor uczestników, pomysłowość (szczególnie grupy chłopców z III LOw), doskonała sprawność ruchowa potwierdziły, iż wrześniowy pobyt nad jeziorem Drawskim należy zaliczyć do udanych. Maturzyści - to Wasz ostatni wyjazd!  GALERIA

Strona 32 z 38

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1018499
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
164
18292
1018499

Twój IP: 54.234.45.10

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine