matura 2016  kopiaMatura 2016 w ZSP Tychowo rozpoczęta!!

         4 maja o godzinie dziewiątej nasi uczniowie, a w zasadzie już absolwenci, przystąpili do pierwszego, bardzo ważnego egzaminu- egzaminu dojrzałości. Jak w całej Polsce, matura rozpoczyna się pisemnym egzaminem z języka polskiego. W czwartek, 5 maja, uczniowie zmagają się z matematyką, a w piątek z językiem angielskim. Kolejne, wybrane przez uczniów przedmioty – po niedzieli.
           Zgodnie z „nową formułą” ( od ubiegłego roku), uczniowie przystępują do obowiązkowego egzaminu pisemnego i ustnego z języka polskiego, wybranego języka obcego oraz pisemnej matematyki. Te przedmioty zdawane są na poziomie podstawowym. Ponadto, jeden z wybranych przedmiotów maturzyści zdają na poziomie rozszerzonym.
            Dobrze zdana matura staje się przepustką na wymarzone studia.

Życzymy więc wszystkim Naszym Maturzystom, by ten egzamin wypadł jak najlepiej!!!

                                   Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie.

 

Pożegnanie Maturzystów

POZEGNANIE 2016

GALERIA

jednostka 26 04t 2016 016Nasi uczniowie w CSSP
w Koszalinie

„Zapoznanie się ze służbą wojskową. Organizacja zajęć dydaktycznych dla uczniów klas ponadgimnazjalnych o profilu wojskowym" dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie, to przedsięwzięcie realizowane w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Dwudniowe szkolenie to konsekwencja zapisów „Planu współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na 2016 rok.”
W planie szkolenia realizacja toku życia w jednostce wojskowej: capstrzyk, pobudka, poranny rozruch fizyczny, toaleta, śniadanie, apel poranny, szkolenie strzeleckie i taktyczne a w nim maskowanie podręcznymi środkami, pokonywanie terenu różnymi sposobami, wykonanie okopu strzeleckiego do pozycji leżąc oraz działanie jako drużyna patrolowa. Przed obiadem a już na deser pokonywanie przeszkód Ośrodka Sprawności Fizycznej. Po południu obsługa i zdanie sprzętu, porządkowanie rejonu zakwaterowania i opuszczenie CS SP.

GALERIA

DSC00122

 

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC !!!

 

Patrycja Ewiak -I miejsce i Alicja Grabarczyk - wyróżnienie w VI edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej organizowanego przez Politechnikę Koszalińską.

 

15 kwietnia odbył się finał konkursu, który poprowadził Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. nadzw. dr hab. inż. Witold Gulbiński. W komisji zasiedli Dziekani poszczególnych wydziałów. W wyniku losowania Patrycja zaprezentowała się jako pierwsza. Jej wystąpienie było perfekcyjnie przygotowane. Mówiła pewnie i przekonująco, „czuło” się, że temat jest jej bardzo dobrze znany. Komisja była pod dużym wrażeniem i przyznała Patrycji pierwsze miejsce.

 

Znakomitą recenzję pracy uzyskała także Alicja, która uhonorowana została wyróżnieniem.

 

   Gratulujemy dziewczętom i nauczycielowi prowadzącemu, Panu Rafałowi Głowińskiemu!

 

GALERIA

 

Czytaj więcej: I miejsce w VI edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej

71rocznica71 ROCZNICA „MARSZU ŚMIERCI”
W MODROLESIE

GALERIA

 

Strona 31 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1298075
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
182
15356
1298075

Twój IP: 18.212.92.235

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine