biegacz

 Igrzyska dzieci
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
    Komunikat końcowy 

 

biegacz Igrzyska młodzieży
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
            Komunikat końcowy 

biegacz Licealiada
Dziewczęta
    CZASY
    KOLEJNOŚĆ
 Chłopcy
    CZASY
                                    KOLEJNOŚĆ
             Komunikat końcowy

żołnierzeSUKCES UCZNIÓW KLASY WOJSKOWEJ

         W piątek 28 czerwca ogłoszono wyniki konkursu "Żołnierze w służbie historii". W konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej uczestniczyły zespoły z kilkudziesięciu klas wojskowych z całej Polski. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jednym z 10 laureatów został zespół z naszej szkoły w składzie: Patryk Kot, Leszek Łomako, Jakub Gromada pod opieka nauczyciela historii Daniela Wacha. Nagrodą dla laureatów jest udział w uroczystej gali finałowej w Warszawie oraz tygodniowy wyjazd do Włoch "Śladami Armii gen. Andersa".  Gratulujemy !!!
Link do strony konkursu

zdjęcie sportowcy  kopiaNajlepsi sportowcy

      Wraz z końcem roku szkolnego podsumowano konkurs na Najlepszego Sportowca ZSP Tychowo w roku szkolnym 2018/2019. W rywalizacji dziewcząt czołowe miejsca zajęły reprezentantki szkoły w sztafetowych biegach przełajowych i w drużynowej lekkiej atletyce. Zdobyły one złote i srebrne medale w finałach wojewódzkich Licealiady. Dziewczęta są pierwszymi w historii Powiatu Białogardzkiego, które w jednym roku odniosły dwa tak znaczące sukcesy. Sportowcem roku została Małgorzata Maślak (II LOp), która jest podporą obu zespołów, a także odnosi znaczące sukcesy indywidualne w rzucie oszczepem. Drugie miejsce przypadło Darii Jagielskiej (II LOw), która nieznacznie wyprzedziła Darię Szymanowską (II LOp). Komplet wyników jest dostępny tutaj.


zdjęcie sportowiec Wetklo  kopia         W rywalizacji chłopców sportowcem roku został Piotr Wetklo (II LOp), wyprzedzając Łukasza Pniewskiego (III LOp) i Wojciecha Holewskiego (II LOp). Komplet wyników jest dostępny tutaj.
      Na zdjęciach: najlepsi sportowcy ZSP Tychowo odbierają nagrody.

zakończenie roku czerwiec 2019Świadectwa rozdane
     19 czerwca uczniowie rozpoczęli wakacje. Podczas uroczystego apelu w obecności Sekretarza Powiatu Białogardzkiego - pana Zbigniewa Raczewskiego i Rodziców, najlepsi uczniowie odebrali świadectwa oraz nagrody i wyróżnienia. Nagrodzono uczniów za aktywność w różnych dziedzinach życia szkolnego i internackiego. Pan Zbigniew Raczewski wręczył w imieniu pana Piotra Pakuszto Nagrody Starosty Białogardzkiego. Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne odebrali: Szymon Gołdyn - ukończył LO w Tychowie ze średnią ocen 5,22, stypendyta Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019; Małgorzata Maślak - promowana do klasy trzeciej ze średnią ocen 5,09, kandydatka do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 oraz oszczepniczka odnosząca liczne sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Małgosia, tak jak sześć innych koleżanek, została nagrodzona również za I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych i II miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce. Nagrodzone za sukcesy w biegach przełajowych i w drużynowej lekkiej atletyce to: Paulina Rzepnikowska, Kornelia Kalinowska, Daria Jagielska, Daria Szymanowska, Alicja Pstrowska i Domnika Żołędowska.
Na zdjęciu: Małgosia Maślak odbiera nagrody z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawcy Klasy.

GALERIA

                                  Znalezione obrazy dla zapytania zakończenie roku szkolnego gif                                                    Zakończenie roku szkolnego  

      odbędzie się w środę

 19 czerwca o godzinie 10.00

Żołnierze w służbie historii  kopia"ŻOŁNIERZE W SŁUŻBIE HISTORII"

             Od kilku tygodni grupa uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie pod opieką Daniela Wacha - nauczyciela historii realizuje zadania wynikające z udziału w konkursie pod nazwą "Żołnierze w służbie historii". Konkurs organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany jest do uczniów klas wojskowych i ma na celu propagowanie wiedzy o historii oręża polskiego oraz bohaterach walki zbrojnej o niepodległość Polski. Uczniowie muszą wybrać miejsce pamięci, bohatera walk z okresu II wojny światowej, przeprowadzić zajęcia na temat wybranej postaci oraz nagrać krótki film dotyczący wybranej postaci. Nasi uczniowie jako miejsce pamięci wybrali pomnik upamiętniający istnienie oraz ofiary Stalagu Luft IV w Tychowie. Bohaterem prezentacji oraz filmu został Jan Mikszo - pilot z okresu II wojny światowej, były więzień stalagu. Poza wizytą pod pomnikiem upamiętniającym losy jeńców uczniowie przeprowadzili obszerny wywiad z synem bohaterskiego pilota, panem Krzysztofem Miksza oraz Pawłem Urbaniakiem - pasjonatem historii z Tychowa. W środę 12 czerwca grupa konkursowa zorganizowała wizytę w Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie dla uczniów z klas "0" i III ze Szkoły Podstawowej w Tychowie. Wraz z przewodnikami oprowadzali uczniów po muzeum a następnie zaprezentowali sylwetkę swojego bohatera i zorganizowali quiz z nagrodami na jego temat. Teraz pozostało jeszcze przygotowanie filmu i umieszczenie całego materiału na specjalnej platformie internetowej. Życzymy naszemu zespołowi sukcesów w rywalizacji konkursowej.

Strona 4 z 56

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1586355
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
114
14777
1586355

Twój IP: 3.92.92.168

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine