IMG20191006122747MONTE CASSINO "ZDOBYTE"

            Nasi uczniowie zakończyli wyprawę po Europie w ramach nagrody w konkursie '"Żołnierze w służbie historii". Podróż śladami armii gen. Władysława Andersa obfitowała w wiele niesamowitych wrażeń. Po uroczystej gali w siedzibie IPN przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, na której wręczano nagrody i wyróżnienia dla laureatów, uczniowie udali się do twierdzy Modlin, największego kompleksu budowli obronnych na terenie Polski. Tam zapoznali się z historią oraz założeniami architektonicznymi tego unikalnego obiektu. Kolejnego dnia o świcie wszyscy uczestnicy wyruszyli w drogę do Włoch. Pierwszym przystankiem było Drezno – historyczna siedziba władców Saksonii. Niemal całkowicie zrównane z ziemią w trakcie II wojny światowej miasto zdołano odbudować i dzisiaj lśni nowym blaskiem. Starówka, liczne kościoły, budynek opery, a przede wszystkim Pałac Zwinger – siedziba władców Saksonii - przyciągają uwagę i stanowią atrakcję turystyczną. Kolejnym etapem była Norymberga. Miasto niezwykle ważne w kontekście wydarzeń historycznych związanych z II wojną światową. Miejsce ogłoszenia ustaw norymberskich oraz procesu zbrodniarzy wojennych. Po noclegu w centrum miasta grupa wyruszyła w dalszą drogę. Kolejny przystanek – Dachau, pierwszy, wzorcowy obóz koncentracyjny zorganizowany przez nazistów. Zwiedzanie tego miejsca pozwoliło uświadomić sobie ogrom zbrodni oraz niezwykłą dokładność w ich planowaniu.

Czytaj więcej: Monte Cassino

DSC03977  kopiaPowiatowa Licealiada w piłce nożnej

         8 października 2019 r. w Karlinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej. W rywalizacji dziewcząt uczestniczyło 5 szkół. Po emocjonujących rozgrywkach zwycięzyła drużyna naszej szkoły w składzie: Daria Szymanowska, Dominika Żołędowska (obie III LOp), Marcelina Krawczak, Sara Troyan (obie II LO), Daria Jagielska, Kornelia Kalinowska (obie III LOw), Małgorzata Zawojska (I LOsg), Klaudia Jakóbczak i Ewelina Pietraszewska (obie I LOp). Opiekunem drużyny jest Zbigniew Bekisz.

powiatowe  kopiaPierwsze zwycięstwa w roku szkolnym 2019/2020

       W Powiecie Białogardzkim zainaugurowano rozgrywki w ramach Licealiady. Pierwsze Mistrzostwa Powiatu w roku szkolnym 2019/2020 odbyły się w drużynowej lekkiej atletyce. W zawodach, tak jak w latach poprzednich, triumfowały uczennice i uczniowie ZSP Tychowo. Dziewczęta uzyskały znakomity wynik 950 punktów i o 300 punktów wyprzedziły kolejną szkołę. Przewaga chłopców była mniejsza i wyniosła niespełna 100 punktów. Najwartościowsze wyniki wśród dziewcząt osiągnęły Małgorzata Maślak w rzucie oszczepem i Wiktoria Macioszek w pchnięciu kulą, a wśród chłopców Kamil Grzyb w biegu na 400m i Jakub Krawczyk w rzucie oszczepem.
      W skład reprezentacji szkoły wchodzili również: Paulina Rzepnikowska, Kacper Dołasiński i Patryk Kołotiuk w biegu na 100m, Dominika Żołędowska, Jakub Czeszun i Patryk Kot w biegu na 200m, Magdalena Grzybowska w biegu na 400m, Alicja Pstrowska, Daria Szymanowska, Małgorzata Zawojska, Michał Dygas, Jakub Roj i Daniel Gryga w biegu na 800m, Natalia Moczarska, Daria Jagielska, Piotr Wetklo, Miłosz Śliwczyński i Ariel Kozak w skoku w dal, Jakub Gromada i Jakub Jaworski w pchnięciu kulą, Kornelia Kalinowska i Olga Poszytek w rzucie oszczepem oraz Klaudia Borzęcka w rzucie dyskiem. Na zdjęciu: zespoły dziewcząt i chłopców z trenerem Józefem Grabarczykiem oraz z pucharami dla zwycięzców.

Mistrzostwa Polski Kołobrzeg  kopiaUczennice ZSP Tychowo ósme
w Polsce

      W Kołobrzegu odbyły się Finały Krajowe Licealiady w drużynowej lekkiej atletyce. W dniu 19 września na nowym stadionie zaprezentowały się uczennice i uczniowie z najlepszych szkół w Polsce po etapach powiatowych i wojewódzkich. W skład drużyny wchodziło 16 dziewcząt lub 16 chłopców. Większość zespołów było utworzonych na bazie szkół sportowych i dużych ośrodków z silnymi klubami lekkoatletycznymi. W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze spisały się uczennice ZSP Tychowo, kończąc zawody na ósmej pozycji. Indywidualnie reprezentantki Tychowa najlepiej spisały się w rzucie oszczepem, zajmując drugie, trzecie i piąte miejsce (Małgorzata Maślak, Kornelia Kalinowska i Olga Poszytek). W pchnięciu kulą srebrny medal wywalczyła Wiktoria Macioszek. W skład drużyny wchodziły również: Paulina Rzepnikowska i Daria Jagielska w biegu na 100m, Dominika Żołędowska w biegu na 200m, Magdalena Grzybowska w biegu na 400m, Daria Szymanowska i Małgorzata Zawojska w biegu na 800m, Klaudia Borzęcka w rzucie dyskiem, Marcelina Krawczak i Aleksandra Błażejewska w pchnięciu kulą oraz Natalia Moczarska i Dagmara Benke w skoku w dal. Trenerem zespołu jest Józef Grabarczyk. Więcej zdjęć tutaj

rozpoczęcie roku 2019 20  kopiaInauguracja roku szkolnego

      2 września zainaugurowano w ZSP Tychowo nowy rok szkolny 2019/2020. Uchwałą Rady Powiatu w Białogardzie szkoła przekształciła się w Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Na uroczystości, poza uczniami, pedagogami i pracownikami szkoły, obecni byli rodzice uczniów (głównie pierwszoklasistów) i przedstawiciel władz powiatowych w osobie Sekretarza Powiatu Zbigniewa Raczewskiego. W ramach liceum ogólnokształcącego uczniowie uczyć się będą tradycyjnie w klasach: wojskowa, policyjna i straży granicznej oraz po raz pierwszy w klasie wojskowo-lotniczej i fotograficznej. Zajęcia prowadzić będzie 25 pedagogów w szkole (na zdjęciu) oraz pracownicy instytucji, z którymi szkoła współpracuje w ramach realizacji zajęć dodatkowych dla uczniów.

Strona 4 z 57

office365

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1648174
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
169
9784
1648174

Twój IP: 3.234.208.66

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine