DDDDVI miejsce naszej drużyny w finale centralnym zawodów „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2016”

Po zwycięstwie w zawodach wojewódzkich, reprezentacja naszej szkoły w składzie Adrianna Łyjak, Oliwia Cichecka oraz Klaudia Zachajczuk pod opieką p. Daniela Wacha udała się na finał centralny zawodów, który odbył się w dniach 7-10 czerwca 2016 r. na terenie słynnej Szkoły Orląt w Dęblinie. Zawody rozpoczęły się w środę 8 czerwca. Przed południem rozegrano dwie konkurencje – strzelanie oraz rzut granatem. W pierwszej z nich nasza drużyna uplasowała się w czołówce z sumą 105 punktów. Niestety rzut granatem nie wypadł już tak dobrze. Siedem punktów dało naszym dziewczętom miejsce pod koniec dziesiątki.  Po południu rozegrano kolejne dwie konkurencje. Pierwsza pomoc z pozornie niskim wynikiem 15,5 pkt., ze względu na niezwykle surowy sposób oceniania,   dała naszej ekipie miejsce w czołówce. Ostatnia w tym dniu konkurencja – tor przeszkód – ponownie zepchnął dziewczęta na miejsce pod koniec dziesiątki. Generalnie po pierwszym dniu zawodów zajmowaliśmy miejsce 9. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że decydujące znaczenie dla zajęcia wysokiego miejsca w generalnej klasyfikacji ma bieg na orientację. Ta konkurencja odbyła się w czwartek przed południem. Trudny teren nad Wisłą był dużym wyzwaniem dla wszystkich zespołów. Nasze dziewczęta poradziły sobie bardzo dobrze, dzięki czemu w generalnej klasyfikacji zawodów przesunęły się na szóste miejsce.

Zarówno ceremonia otwarcia jak i zakończenie zawodów odbyły się w bardzo uroczystej oprawie. Uczestniczyło w nich wielu zaproszonych gości. Dowódcy Jednostki w Dęblinie, Kurator Oświaty w Lublinie, Burmistrz Dęblina oraz szefowie Stowarzyszenia Sport-Turystyka-Obronność (organizatorzy zawodów). Orkiestra wojskowa, grupa podchorążych ze Szkoły Orląt oraz poczet flagowy dodały uroczystościom szczególnego charakteru i podniosłości. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Dodatkowo miejsca od IV do VI wyróżniono nagrodami rzeczowymi. Miejsca od I do III uhonorowano również medalami. Indywidualne nagrody wręczono za wyniki w konkurencji rzut granatem oraz strzelanie. Przedstawicielka naszej drużyny – Adrianna Łyjak okazała się najlepsza w strzelaniu za co otrzymała nagrody rzeczowe oraz puchar.

GALERIA

Czytaj więcej: Ogólnopolski Finał Sprawni jak Żołnierze 2016

ŚwidwinPowitaliśmy nowego Dowódcę

       Delegacja uczniów Naszej Szkoły z Dyrektorem Józefem Grabarczykiem i Kierownikiem internatu Danielem Wachem uczestniczyła w oficjalnym powitaniu nowego Dowódcy 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie płk dypl.pil. Karola Jędraszczyka. W spotkaniu uczestniczyli również Krzysztof Ćwiertnia oraz  Piotr Ćwiertnia Prezes i Sekretarz Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin. Wizyta w Świdwinie odbyła się w ramach trójstronnego porozumienia o współpracy.
      W trakcie odbyło się zwiedzanie Izby Pamięci Jednostki oraz wieży kontroli lotów. Podziwiano również w akcji samoloty SU-22, które można było po raz pierwszy obejrzeć w trzech ubarwieniach: tradycyjna "panterka wojskowa", stalowe odcienie charakterystyczne dla Unii Europejskiej oraz czarne kolory.
     Nowemu Dowódcy życzymy dużo sukcesów w pracy i owocnej współpracy z Naszą Szkołą.

Na zdjęciu: uczennice z wiązanką kwiatów i uśmiechem witają płk dypl.pil. Karola Jędraszczyka Dowódcę 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

DSC09938  kopiaNasi uczniowie w CSSP w Koszalinie
      30 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły, na zaproszenie Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, uczestniczyli w obchodach Dnia Weterana Działań  poza Granicami Państwa, święta ustanowionego
przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  w 2011 roku, połączonego z obchodami Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.
Nasi uczniowie, wszystkim bohaterom misji, w dowód szacunku i pamięci, zadedykowali program artystyczny, który został przyjęty niezwykle gorąco, zarówno przez „Misjonarzy”, jak i Komendanta CSSP w Koszalinie. Młodzi ludzie mieli wielką satysfakcję z faktu, iż słowem i piosenką oraz swoją postawą poruszyli zebranych.

straż graniczna promocja 2016  kopiaUczniowie ZSP Tychowo w COSSG w Koszalinie

      W dniu 23-05-2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie reprezentowali szkołę w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. W ramach 25-lecia utworzenia Straży Granicznej odbyła się uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski Straży Granicznej absolwentów Ośrodka, do której przystąpiło 75 funkcjonariuszy wywodzących się z Ośrodków Straży Granicznej z całego kraju.
        Podczas uroczystości uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej Kompanii reprezentacyjnej SG oraz występ orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w defiladzie pododdziałów, jako szkoła dla której patronat sprawuje Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie. Uczniów do defilady przygotował starszy chorąży Jarosław Marcisz.

GALERIA

Strona 30 z 49

Do matury pozostało...
dni
godzin
minut
sekund

office365

Internat

     Nasi Partnerzy

          CSSP-KoszalinLogo 41 BLSz

          policja b    straz graniczna

partnerzy spol inicKopia partnerzy spol inic

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1324027
Dzisiaj
W miesiącu
Wszystkich
593
18062
1324027

Twój IP: 34.226.208.185

Nasza lokalizacja

Skontaktuj się

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie,

ul. Parkowa 20, 78-220 Tychowo
Tel/Fax: +48943115506
Email: zs-t@wp.pl

Joomla templates by Joomlashine